Infostart.hu
eur:
362.16
usd:
310.65
bux:
150755.02
2026. augusztus 27. csütörtök Gáspár

A táblabíróság szerint nem tartható népszavazás a kórházról Hevesben

Nem bocsátható népszavazásra a Fidesznek az egri Heves Megyei Markhot Ferenc Kórház funkcionális privatizációját megakadályozni szándékozó kérdése; a Budapesti Ítélőtáblának, a Heves Megyei Bíróság ítéletét megtartó döntéséről csütörtökön tájékoztatott a Heves Megyei Választási Iroda vezetője.

A táblabíróság megállapította, hogy a Heves Megyei Bíróság döntése választási ügyben hozott határozatnak minősül. Ez azt jelenti, hogy a választási eljárásról szóló törvény szerint a megyei döntés ellen további jogorvoslatnak helye nincs - ismertette a végzést Benkár József.

A döntés nem jogerős, ellene a Legfelsőbb Bíróságnál lehet fellebbezni - tette hozzá.

"Elutasítja-e ön, hogy a Markhot Ferenc Megyei Kórház működtetése kikerüljön nem önkormányzati tulajdonú gazdasági társaság kezébe" - a választási iroda vezetője, a megye főjegyzője korábban hitelesítette a Fidesz népszavazási kérdését, ám a határozatot bíróságon támadta meg két magánszemély.

A Heves Megyei Bíróság ezt követő, nem jogerős ítéletében a panaszosoknak adott igazat. Eszerint a kérdés nem válaszolható meg egyértelműen, és azért is népszavazási tilalom alá esik, mert érinti az önkormányzat költségvetését - indokolt a bíróság.

A döntés ellen - amely megsemmisítette a főjegyzőnek az aláírásgyűjtő ívek hitelesítéséről szóló határozatát - fellebbezést nyújtottak be a kezdeményezők. Ezt a keresetet utasította most el az ítélőtábla.

Benkár József főjegyző korábban az MTI-nek elmondta: tudomása szerint egy megyére kiterjedő népszavazás még soha nem volt Magyarországon. Ugyancsak érdekessége volna a referendumnak, hogy az Egerben működő kórház jövőjéről nem szavazhatnának az egriek, mert az intézményt a megyegyűlés tartja fenn.

Tatár László, a népszavazás egyik kezdeményezője, a megyegyűlés Fidesz-frakciójának vezetője a hírre reagálva az MTI-nek azt mondta, hogy egyelőre jogi szakértők vizsgálják a bírósági döntést.

Álláspontjuk függvényében döntenek arról, hogy fellebbeznek-e az ítélőtábla határozata ellen - közölte a politikus. A népszavazás kiírásához egyébként 40 ezer aláírást kellene összegyűjtenie a Fidesznek a megyében.

Címlapról ajánljuk
Két magyar is eltűnt Nepálban

Két magyar is eltűnt Nepálban

Súlyos áradások pusztítottak Nepál himalájai határvidékén, legalább 157 halálos áldozatot követelve, miközben több mint 380 ember hollétéről nem tudnak. Az eltűntek között két magyar állampolgárt is hivatalosan regisztráltak, és nem kizárt, hogy további magyarok is érintettek lehetnek. A magyar Külügyminisztérium és az újdelhi nagykövetség a nepáli hatóságokkal együttműködve követi az eseményeket, a kutató-mentő munkálatok nagy erőkkel zajlanak - közölte a tárca.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×