Infostart.hu
eur:
393.44
usd:
344.62
bux:
121754.84
2026. március 14. szombat Matild

Hatszáz riasztást kaptak a tűzoltók a viharok miatt

A hétvégén mintegy hatszáz alkalommal riasztották a tűzoltókat az esőzés, illetve a szombat éjszakai vihar okozta károk elhárításához - mondta el az InfoRádiónak az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője. Dobson Tibor hozzátette, hogy közlekedési balesetben hatan haltak meg, és majdnem százan megsérültek.

Dobson Tibor az InfoRádióban elmondta: a legnagyobb károkat Pest megyében, valamint a Bács-Kiskun megyei Baján okozta a zivatar.

A szóvivő hozzátette: személyi sérülés a vihar miatt nem történt, a károk felmérése még tart.

Dobson Tibor tegnap arról számolt be, hogy Baját és környékét szombat éjszaka elöntötte az eső, sok helyütt garázsokból és pincékből kellett kiszivattyúzni a vizet, két autó alatt pedig beszakadt az úttest.

Pest megyében főként úttestre illetve villanyvezetékre dőlt fák eltávolításához riasztották a tűzoltókat.

Hanganyag: Herczeg Zsolt

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

A történelemben példátlan olajpiaci apokalipszis fenyeget

A Nemzetközi Energiaügynökség szerint a történelemben még nem volt példa az olajpiac olyan mértékű megzavarására, mint most, az iráni háború idején. Az ügynökség korábban egy hatalmas vésztartalék felszabadítását jelentette be. Közben a Perzsa-öbölben több tankhajót találat ért és hírek szerint Irán aknákat telepít a Hormuzi-szorosban, az Öböl kőolajkereskedelmének kulcspontján..
inforadio
ARÉNA
2026.03.16. hétfő, 18:00
Nacsa Lőrinc
a Miniszterelnökség Nemzetpolitikáért Felelős Államtitkára
Nem csak az élelmiszerárakon keresztül hat a klímaválság az inflációra

Nem csak az élelmiszerárakon keresztül hat a klímaválság az inflációra

Az éghajlatváltozás makrogazdasági hatásainak megértése gyorsan fejlődik, de a múltbeli és jövőbeli inflációra gyakorolt hatások még mindig kevésbé ismertek. Az Európai Központi Bank szakértői tanulmányukban egy globális havi fogyasztói árindex-adatbázist használtak fel annak érdekében, hogy azonosítsák az éghajlatváltozás inflációra gyakorolt ok-okozati hatásait, és értékeljék azok következményeit a jövőbeli felmelegedés fényében. Rugalmasan figyelembe véve a különböző évszakok, valamint az alapvető éghajlati és társadalmi-gazdasági feltételek heterogén hatásait, a kutatók megállapították, hogy az átlaghőmérséklet emelkedése nem lineáris, felfelé irányuló inflációs nyomást eredményez, amely mind a magasabb, mind az alacsonyabb jövedelmű országokban 12 hónapig fennmarad.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×