Infostart.hu
eur:
364.58
usd:
314.2
bux:
149217.67
2026. augusztus 19. szerda Huba

Gimnázium nélkül marad a Nagy László Gimnázium

A 19 szakiskola tavaszi összevonása után újabb középiskola szűnik meg Budapesten: a pesterzsébeti Nagy László Gimnázium és Általános Iskola. Az intézmény igazgatóhelyettese az InfoRádiónak elmondta: a döntést várhatóan megtámadják a bíróságon, ugyanakkor nem nagyon látnak kiutat a helyzetből.

Varga László közölte: a Fővárosi Önkormányzat Oktatási Bizottságának döntése után az iskola nem indíthat a 2008-2009-es tanévtől 8 évfolyamos gimnáziumot, és a 9. évfolyamra sem iskolázhatnak be gyerekeket.

A főváros azt tervezi, hogy az intézményt átadja a XX. Kerületnek, ami azzal járhat, hogy megszűnik, mivel a kerület anyagi és szakmai megfontolásokból nem akarja fenntartani a középiskolát - tette hozzá az igazgatóhelyettes.

Varga László kitért arra is, hogy a fővárosnak egyeztetnie kellett volna a tanárokkal, a szülőkkel és diákönkormányzatával. Ezt nem tette meg, ezért az iskola valószínűleg bírósághoz fordul.

Az igazgatóhelyettes ugyanakkor nem lát kiutat az intézmény számára, ha a XX. kerülethez kerül.

"Van elég gimnázium"

Az oktatási ügyekért felelős főpolgármester-helyettes az InfoRádiónak elmondta: vélhetően átadják a kerületnek az intézményt mint általános iskolát, a gimnázium kifutó jelleggel megszűnik, vagyis középiskolába már nem vesznek fel tanulókat.

Horváth Csaba hangsúlyozta: a fővárosban van ötven gimnázium, ezek átvehetik a feladatot.

Hanganyag: Tenczer Gábor

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Baka András megkezdi szolgálatát - A hivatalba lépés napja

A megválasztást rögzítő országgyűlési határozat szerint az új államfő augusztus 19-én lép hivatalba, és az alaptörvény 17. módosításának értelmében megbízatása az új alkotmány hatálybalépéséig, de legfeljebb öt évre szól.
inforadio
ARÉNA
2026.08.19. szerda, 18:00
Müller Veronika
professzor, egyetemi tanár, a Pulmonológiai Klinika igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×