Infostart.hu
eur:
354.2
usd:
311.27
bux:
139624.46
2026. június 25. csütörtök Vilmos

Dupla vizitdíj nyaraláskor

A kórházakban és rendelőintézetekben is készülnek a nyári főszezonra. A Balatonnál például a háziorvosok megerősített ügyeletet tartanak, igaz, a vizit díja 300 helyett 600 forint, mivel nem a választott háziorvoshoz fordulnak.

Az Országgyűlés döntése alapján júliustól 600 helyett 1000 forintot kell fizetniük a betegeknek, ha beutaló nélkül veszik igénybe az egyébként a háziorvos ajánlását igénylő szakorvosi ellátást.

Ezt az összeget az amúgy fizetési mentességet élvező kiskorúak után is meg kell majd fizetni, úgy tudni azonban, ez a rendelkezés csak augusztustól lép hatályba - írja a Napi Gazdaság.

A Magyar Kórházszövetség elnöke szerint a nyaralóhelyek kórházainak a nyári hónapok kiugró esetszáma nem okoz problémát a gazdálkodásban, hiszen úgynevezett szezonális index alapján számítják ki a várható teljesítményt.

Varga Ferenc, aki a siófoki kórház főigazgatója is, azt mondja: nyaralás idején inkább a szakrendeléseken nő ugrásszerűen a forgalom. A tervezhető műtéteket ugyanis a legtöbben igyekeznek a vakáció utánra időzíteni.

Címlapról ajánljuk
Kevesebb szót és keményebb dollárt hozhat Kevin Warsh a Fed élén

Kevesebb szót és keményebb dollárt hozhat Kevin Warsh a Fed élén

Jerome Powell Fedje válságokon lavírozó, adatfüggő stabilizátor volt. Kevin Warsh jegybankja ezzel szemben egyelőre egy inflációs horgonyt kereső intézményi reformkísérletnek tűnik. A tét nem csak az amerikai kamatszint. Ha a dollár erősebb lesz, annak hullámai elérhetik Európát, Közép-Európát és a magyar állampapírpiacot is.

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá – derült ki a kormányszóvivői tájékoztatón.
Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Új muníciót kapott az AI-trade - Mi történik a tőzsdéken?

Az elmúlt napokban a technológiai részvényeket sújtó korrekció nyomás alatt tartotta a tőzsdéket még annak ellenére is, hogy a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, és a Hormuzi-szoros hajó forgalma szép lassan elkezdett normalizálódni. Úgy tűnik azonban, hogy a technológiai részvények újra erőre kaphatnak, hiszen a Micron memóriachipgyártó a tegnapi piaczárás után kifejezetten erős, és az elemzői várakozásokat jóval meghaladó negyedéves számokat közölt, miközben a Qualcomm jelentősen megemelte hosszú távú előrejelzését a mesterséges intelligenciához kapcsolódó kereslet miatt - a két érintett részvény árfolyama elszállt, a bejelentések pedig újabb muníciót adhatnak az AI-trade-nek. Ennek hatásait már az ázsiai piacokon is láttuk, ahol többnyire emelkedtek a tőzsdék, különösen a dél-koreai index, amelyben nagy súllyal szerepelnek tech részvények, de Amerikában és Európában is emelkednek a piacok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×