Infostart.hu
eur:
354.18
usd:
311.25
bux:
139624.46
2026. június 25. csütörtök Vilmos

Szili: Megmenekült az integrációs folyamat

Rendkívül fontosnak ítélte Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke, hogy "az integrációs folyamat megmenekült az Európai Unió brüsszeli csúcsértekezletén született megállapodás eredményeként".

A németországi Kielben tartózkodó magyar parlamenti elnök hangsúlyozta, hogy Európa - mint fogalmazott - " kompromisszum-kultúrában" példát mutatott. A kompromisszumok lényegét tekintve Magyarország számára különösen fontos, hogy az alapjogi charta a reformszerződés kötelező része lett, továbbá, hogy a megegyezés kimondta: Schengennek december 31-től működnie kell.

Ez a két terület Magyarország számára különösen jelentős - emelte ki Szili Katalin, aki pozitívumként említette azt is, hogy a nemzeti parlamentek számára az eddiginél több idő - azaz hat hét helyett nyolc hét -  áll rendelkezésre a szubszidiaritás, azaz annak vizsgálatára, hogy egy-egy ügy nemzeti hatáskörbe tartozik-e, vagy nem.

Címlapról ajánljuk

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá – derült ki a kormányszóvivői tájékoztatón.
Tisza-kormány: Magyar Péter rendkívüli tájékoztatást adott, a legfőbb ügyész reagált az aranykonvoj-ügy ultimátumára

Tisza-kormány: Magyar Péter rendkívüli tájékoztatást adott, a legfőbb ügyész reagált az aranykonvoj-ügy ultimátumára

Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön rendkívüli kormányszóvivői sajtótájékoztatón tesz új bejelentéseket a hétvégi kihelyezett kormányülés előtt, miközben a kabinet egyszerre több politikailag érzékeny ügyet mozgat. Szerdán benyújtották az ügynökakták megnyitását célzó törvényjavaslatot, a parlament pedig jövő héten rendkívüli ülésen tárgyalhat hat javaslatot. A Tisztítótűz-művelet keretében a legnagyobb vitát a képviselői mandátum 12 éves korlátozása váltotta ki, amelyet a TASZ szerint ki kellene venni a csomagból. Eközben razzia volt a Semmelweis Egyetemen, őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét, felmondták Balásy Gyula cégeinek szerződéseit, és tovább gyorsult a Fideszhez köthető médiumok leépülése.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×