Infostart.hu
eur:
388.67
usd:
330.08
bux:
110890.99
2025. december 23. kedd Viktória

Eloltották a vegyi tüzet Sajóbábonyban

Borsod-Abaúj-Zemplén megyében eloltották a sajóbábonyi vegyi üzemben délután keletkezett tüzet.

Kohánka István, a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság vezetőhelyettese elmondta: egy 600 négyzetméteres raktár és a szomszédos erdő egy része kapott lángra.  Hozzátette: a tűzben senki nem sérült meg, a lakosság nem volt veszélyben.

Közben az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője arról számolt be, hogy az elmúlt napokban jelentősen emelkedett a riasztások száma a szél és a szárazság miatt. Dobson Tibor elmondta: az avar és a bozótosok főleg Borsod-Abaúj-Zemplén, Fejér és Jász-Nagykun-Szolnok megyében gyulladtak ki.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Az amerikai tőzsde ritka teljesítményre készül – már csak 3% hiányzik

Az amerikai tőzsde ritka teljesítményre készül – már csak 3% hiányzik

Emelkedéssel zártak pénteken az amerikai tőzsdék, amelyet az ázsiai piacokon szintén erősödés követett ma reggel. A mesterséges intelligencia körüli feléledő optimizmus hozzájárult a jó hangulathoz. Európában ehhez képest visszafogott mozgások voltak a mai kereskedésben, enyhe esés volt a jellemző a tőzsdéken. Közben a nemesfémek ralija tovább folytatódott, az arany új történelmi csúcsra ment, de jól teljesít az ezüst is. Emelkedett az olaj ára is a Venezuela közelében fokozódó geopolitikai feszültségek miatt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×