Infostart.hu
eur:
364.71
usd:
309.9
bux:
0
2026. május 2. szombat Zsigmond

Balesetek, sérülések: karácsonykor sem pihenhettek a tűzoltók

Nem teltek nyugodtak az ünnepek a tűzoltók számára, ugyannyiszor kellett kivonulniuk, mint az átlagos hétköznapokon - mondta el az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője az InfoRádióban. Karácsonyfatűzből idén eddig kevés volt.

A halálos áldozatot is követelő töki tűzről Dobson Péter elmondta: a két férfi közül csak az egyik tudta elhagyni az épületet - ő értesítette a tűzoltókat -, társa bennégett.

Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) szóvivője közölte: eddig 17 olyan tűzesetről tudnak, amelyet adventi koszorún felejtett, vagy karácsonyfán égő gyertya okozott. Ez kevesebb, mint tavaly, és nem sérült meg senki ezek következtében.

Dobson Tibor megjegyezte, hogy az ünnepek nem teltek csendesen a tűzoltók számára, akiket eddig mintegy 500 alkalommal hívtak segítségül, ami eléri a hétköznapok átlagát.

A halálesetek, sérülések szempontjából sem pozitív a kép, az ünnepek alatt eddig 15-en vesztették életüket, és majdnem hetvenen sérültek meg, többségében közlekedési balesetekben - tette hozzá. (Azóta 16-ra emelkedett a halálos áldozatok, és 71-re a sérültek száma.)Csak kisebb eszközöket használhatunk szilveszterkor

Az OKF szóvivője a szilveszterrel kapcsolatban hangsúlyozta: idén is tilos petárdát használni; csak a kisebb tűzijátékok használata legális.

A pirotechnikai termékeket december 28-a és 31-e között, a kijelölt helyeken lehet megvenni; a használat szilveszter napján este hat órától másnap reggel hatig szabályos; ekkor is csak saját felelősségre, és ha az illető elmúlt 18 éves.

A fel nem használt darabokat január 5-ig lehet visszavinni a vásárlás helyére; aki ezt nem teszi meg, szabálysértést követ el, és akár 50 ezer forintra is megbírságolhatják.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Haszontalan tudásuk miatt rettegnek a most érettségizők az AI-tól és az okosrobotoktól

Haszontalan tudásuk miatt rettegnek a most érettségizők az AI-tól és az okosrobotoktól

Hétfőn 148 ezer magyar diák érettségizik, újabb fiatalok, akik retteghetnek attól, lesz-e munkahelyük, kell-e még a tudásuk 5 év múlva? 922 ezer átalakuló magyar munkahely, sötét gyárak és robotok, amelyek egymástól tanulnak. Előttünk egy társadalom, amelyet senki nem készített fel minderre és már nem a végrehajtás sebessége, hanem a stratégiai szemlélet lesz a legkeresettebb képesség.

Orbán Viktor kormánya nem hajt végre egy elmarasztaló bírósági ítéletet

Orbán Viktor miniszterelnök hivatalos levélben tájékoztatta Sulyok Tamás köztársasági elnököt arról, hogy Magyarország kormánya nem hajtja végre az Európai Unió Bíróságának a 2021-es gyermekvédelmi törvényt elmarasztaló ítéletét. A kormányfő szerint a bíróság politikai döntést hozott, amely sérti Magyarország szuverenitását és az Alaptörvényben rögzített alkotmányos önazonosságát.
inforadio
ARÉNA
2026.05.04. hétfő, 18:00
Fodor Gábor
volt miniszter, a Közép-európai Rendszerváltást Kutató Intézet vezetője
Eltaláltak az ukránok egy lopakodó vadászbombázót, Kijev elutasította a tűzszüneti javaslatot - Híreink az ukrán frontról szombaton

Eltaláltak az ukránok egy lopakodó vadászbombázót, Kijev elutasította a tűzszüneti javaslatot - Híreink az ukrán frontról szombaton

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök júniusban induló, átfogó hadseregreformot jelentett be, amelynek középpontjában a katonák illetményének emelése, a szerződéses szolgálati rendszer megerősítése és a régóta frontszolgálatot teljesítők fokozatos leszerelésének mérlegelése áll. Eközben Andrij Szibiha külügyminiszter manipulációnak minősítette Oroszország május 9-i tűzszüneti ajánlatát, állítva, hogy Kijev hivatalos javaslatot nem is kapott. Joschka Fischer, egykori német külügyminiszter szerint Trump második elnöksége alatt az amerikai európai szerepvállalás erodálódik, és Európa történelmi léptékű kényszer elé kerül: saját biztonsági és politikai felelősségét önállóbban kell megszerveznie.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×