Infostart.hu
eur:
386.41
usd:
329.82
bux:
110405.74
2025. december 22. hétfő Zénó

Büntetőeljárás indult az újabb élelmiszer-hamisítás ügyében

Ismeretlen tettes ellen indított büntetőeljárást a rendőrség az újabb törökbálinti élelmiszerhamisítási ügyben. A száz tonna lejárt szavatosságú árut lefoglalták, a cég ügyvezetőjét azonban nem keresik.

A rendőrség az Állategészségügyi és Élelmiszer-ellenőrzési Állomás feljelentése alapján rossz minőségű áruk forgalomba hozatalának bűntette miatt indított eljárást ismeretlen tettesek ellen, miután a Pálmafruits 90 Kft. raktáraiban csütörtökön újabb 100 tonnányi romlott élelmiszert találtak - mondta el az InfoRádiónak Belicza Andrea, a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense.

A szóvivő elmondta: nincs összefüggés a két héttel ezelőtti és a mostani eset közt, a M.E.G.A. Trade Kft-nek és a Pálmafruits 90 Kft.-nek semmilyen tekintetben sincs köze egymáshoz.

Nyomtatókat is lefoglaltak

A rendőrség lezárta a raktárakat és lefoglalta az ott talált lejárt szavatosságú termékeket. A nyomozók nyomtatókat és különböző hígító és oldószereket is találtak a helyszínen - tette hozzá Belicza Andrea.

Egyelőre nem keresik a tulajdonost

A rendőrök jelenleg szakértők bevonásával vizsgálják a lefoglalt élelmiszereket, és a főállatorvosi hivatal segítségével kutatják, vajon mely boltokba kerülhettek termékek a Pálmafruits 90 Kft. raktáraiból.

Jelenleg a tanuk kihallgatása folyik, a cég tulajdonos-ügyvezetőjét, aki Amerikában tartózkodik, nem keresik, hiszen a megalapozott gyanú megállapításához minden bizonyíték a rendőrség rendelkezésére áll - mondta el a rendőrségi szóvivő.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Leszúrni a tűzijátékpálcát? Soha! – Életmentő tanácsok durrogtatás előtt

Leszúrni a tűzijátékpálcát? Soha! – Életmentő tanácsok durrogtatás előtt

A szilveszteri tűzijátékozásnak számos veszélye lehet, ezért fontos, hogy mindenki alaposan olvassa el a használati utasításokat és csak engedéllyel rendelkező árusoktól vásároljon ilyen eszközöket – hangsúlyozta Luterán György, a Pirotechnikusok Érdekvédelmi Szövetségének elnökségi tagja. A szabályok szigorúak, területileg is.

Minden bizonytalan Vlagyimir Putyin körül, csak találgatnak a hírszerzők

Belső hírszerzési források és kormányzati tisztségviselők között nincs egyetértés Oroszország távlati katonai céljait illetően. Míg egyes jelentések szerint Vlagyimir Putyin továbbra is igényt tart egész Ukrajnára, addig a hírszerzési igazgató szerint Moszkva elkerülné a közvetlen konfliktust Európával.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×