Infostart.hu
eur:
391.38
usd:
340.27
bux:
122028.59
2026. március 13. péntek Ajtony, Krisztián

Fejlesztik a pólusvárosokat

A következő hét évben 600-700 milliárd forint áll rendelkezésre az úgynevezett pólusvárosok fejlesztésére - mondta a miniszterelnök.

Gyurcsány Ferenc - miután találkozott az érintett városok képviselőivel - közölte: évente 50-100 milliárd forintot kaphat Debrecen, Győr, Miskolc, Pécs és Szeged.

A kormányfő elmondta: márciusban két éves akcióprogramot fogad el a kabinet a pólusvárosok fejlesztéséről, majd áprilisban pályázatot írnak ki a települések részére.

Gyurcsány Ferenc hangsúlyozta: a nyertesek kidolgozott programok alapján kapnának támogatást főként az üzleti élet, a tudomány és a városok együttműködésének finanszírozására.

Címlapról ajánljuk
Az Öböl-országok Achilles-sarka nem az olaj, és annyira érzékeny, hogy már nem is merik támadni

Az Öböl-országok Achilles-sarka nem az olaj, és annyira érzékeny, hogy már nem is merik támadni

Az ivóvízhez való hozzáférés az Irán ellen folytatott háborúban érintett államok egyik legnagyobb sebezhető pontja. Ugyan ezek az országok egy természeti kincsből, az olajból gazdagodtak meg, de egy másikhoz, a vízhez való hozzáférés létfontosságú a számukra. Ezt pedig a tengervizet sótalanító üzemek jelentik.

Czepek Gábor Kijevből: „várjuk a választ, pénteken is itt leszünk”

Véget értek a csütörtöki energetikai tárgyalások Kijevben; tizenhét ország volt kíváncsi a magyar álláspontra, arra, hogy mit gondolunk a Barátság kőolajvezetékről – közölte Czepek Gábor, a kőolajvezeték állapotát vizsgáló magyar küldöttség vezetője az ukrán fővárosból jelentkezve esti Facebook-videójában.
inforadio
ARÉNA
2026.03.13. péntek, 18:00
Pásztor Szabolcs
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány kutatási igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×