Infostart.hu
eur:
382.28
usd:
323.39
bux:
125061.81
2026. január 25. vasárnap Pál

Meddig lesz még lezárva a Kossuth tér?

Szikinger István alkotmányjogász szerint megtámadható a rendőrség azon döntése, amellyel műveleti területté nyilvánította a Kossuth teret. Ha valaki kifogással él ezzel kapcsolatban, azt a bíróságnak kell elbírálnia.

A Parlament előtti teret az október 23-ai állami ünnepség megrendezése előtt nyilvánította műveleti területté a rendőrség, miután az akkor már 36. napja tartó tüntetések résztvevői nem működtek együtt a rendőrökkel, és nem engedték, hogy a helyszín biztosítói átvizsgálják a teret.

Az alkotmányjogász az InfoRádióban azt mondta: a rendőrségnek meg kellene mondania, hogy miért van szükség a Kossuth tér további lezárására.

A rendőrségi törvény ugyanis nem tartalmazza a műveleti terület kategóriáját.

A jogszabály szerint személy vagy létesítmény biztosítása érdekében lehet közterületeket lezárni.

Azt azonban törvény szabályozza, hogy ilyen indokkal meddig zárhat le a rendőrség egy területet.

Aki azonban ezt sérelmezi, az először a döntéshozó rendőri szervnél élhet panasszal, majd a felettes rendőri szervnél. Ha itt sem ér célt, a bírósághoz fordulhat.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×