Infostart.hu
eur:
364.71
usd:
309.9
bux:
0
2026. május 3. vasárnap Irma, Tímea

Lopott karácsonyfa az ünnepekre?

Karácsony előtt különösen sok munkája akad az erdészeknek. Védeniük kell a fenyőfákat.

Ilyenkor ugyanis gyakran előfordul, hogy lopják a fenyőket, igaz, már sokkal kevesebbet, mint régebben.

Az erdészek zöme ma már körülkerített, őrzött karácsonyfa-telepeket hozott létre - mondta el az InfoRádióban az Észak-Erdő Zrt. biztonsági igazgatója.

Ezekre a telepekre kifejezetten azért ültették el a fenyőket, hogy néhány év múlva kivágják, és eladják őket karácsonyfának.

Néhányan attól sem riadnak vissza, hogy csak a fenyő csúcsát vágják le. Ezzel a fával azonban már semmit nem lehet később kezdeni - mondta Tóth Zoltán.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.05.04. hétfő, 18:00
Fodor Gábor
volt miniszter, a Közép-európai Rendszerváltást Kutató Intézet vezetője
Eltaláltak az ukránok egy lopakodó vadászbombázót, elmaradnak a Győzelem Napi rendezvények Oroszországban - Híreink az ukrán frontról szombaton

Eltaláltak az ukránok egy lopakodó vadászbombázót, elmaradnak a Győzelem Napi rendezvények Oroszországban - Híreink az ukrán frontról szombaton

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök júniusban induló, átfogó hadseregreformot jelentett be, amelynek középpontjában a katonák illetményének emelése, a szerződéses szolgálati rendszer megerősítése és a régóta frontszolgálatot teljesítők fokozatos leszerelésének mérlegelése áll. Eközben Andrij Szibiha külügyminiszter manipulációnak minősítette Oroszország május 9-i tűzszüneti ajánlatát, állítva, hogy Kijev hivatalos javaslatot nem is kapott. Joschka Fischer, egykori német külügyminiszter szerint Trump második elnöksége alatt az amerikai európai szerepvállalás erodálódik, és Európa történelmi léptékű kényszer elé kerül: saját biztonsági és politikai felelősségét önállóbban kell megszerveznie.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×