Infostart.hu
eur:
389.54
usd:
337.63
bux:
122583.12
2026. március 12. csütörtök Gergely

"Magyarország identitását vesztette, elszürkült"

Az Amerikai-Magyar Kereskedelmi Kamara elnöke szerint Magyarország elvesztette korábbi dinamizmusát, amelyet az ország adottságainak jobb kihasználásával lehetne visszaszerezni.

Úgy tűnik, hogy Magyarország elvesztette korábbi dinamizmusát, mintha identitását vesztette, elfáradt, elszürkült volna, miközben a régióban új versenytársai akadtak, például a 7-8 százalékos növekedést produkáló Románia - jelentette ki az Amerikai-Magyar Kereskedelmi Kamara elnöke.

Bienerth Gusztáv az InfoRádió Aréna című műsorában úgy vélte: a dinamikusabb fejlődéshez jobban ki kellene használni az ország adottságait, a befektetéseket pedig a kutatás-fejlesztésre, a logisztikai tevékenységre és az egészségturizmusra kellene koncentrálni.

A PriceWaterHouseCoopers vezető partnere hangsúlyozta: ezek mellett meg kell tartani a már Magyarországon lévő, sok embert foglalkoztató cégeket is.

Reform: támogatottság vagy bukás

Bienerth Gusztáv szerint az egészségügyi reformot csak bizonyos mértékű társadalmi és szakmai támogatással lehet megvalósítani. A folyamat akár tíz évig is eltarthat, hiszen sok és átfogó lépésről van szó.

A reformoknak akkor lesz támogatottságuk, ha pontosan meghatározzák a céljukat - tette hozzá az Amerikai-Magyar Kereskedelmi Kamara elnöke.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az utazást tervezők „megmondják”, meddig tart az iráni háború

Az utazást tervezők „megmondják”, meddig tart az iráni háború

A közel-keleti konfliktus kitörésekor óvatosabban foglaltak előre utazást a magyarok, de a bizalmuk helyreállt – mondta az InfoRádiónba a Repjegy.hu online üzletágának vezetője. Holczinger Zoltán szerint a kikapcsolódni vágyók az iráni háború gyors lezárását remélik.

Fenyegetés után: Orbán Viktor felhívta a gyerekeit telefonon

Hrihorij Omelcsenko volt ukrán képviselő szavai után Orbán Viktor miniszterelnök hangsúlyozta, mindenkit arra kért a családjából, hogy vegye komolyan a fenyegetést, de ne ijedjen meg.
inforadio
ARÉNA
2026.03.12. csütörtök, 18:00
Kövér László
az Országgyűlés elnöke, a Fidesz Országos Választmányának elnöke
Szamarát támadta Ukrajna, Zelenszkij csapatokat küld a Közel-Keletre - Híreink az orosz-ukrán háborúról szerdán

Szamarát támadta Ukrajna, Zelenszkij csapatokat küld a Közel-Keletre - Híreink az orosz-ukrán háborúról szerdán

Ukrajna ma hajnalban felrobbantott drónokkal egy orosz vegyiüzemet Szamara régióban. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök bejelentette: Ukrajna drónelhárító csapatokat küld a Közel-Keletre, hogy az olajmonarchiák védekezését segítsék az iráni Sahed-drónokkal szemben. Az orosz hadsereg pokrovszki műveletei a végjátékhoz közelednek: Pokrvoszk 95%-a, Mirnohrad teljes egészében orosz kézre került, az offenzíva Zaporizzsja megyében folytatódik. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai frontvonal és a béketárgyalások szerdai eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×