Infostart.hu
eur:
362.72
usd:
317.01
bux:
145168.87
2026. július 30. csütörtök Judit, Xénia

Tarlós ellenzi a BKV állami felügyelet alá vonását

Nem értett egyet a BKV állami felügyelet alá helyezésével a fővárosi Fidesz-frakció vezetője, miután találkozott a közlekedési vállalat szakszervezeti vezetőivel. Tarlós István elmondta, hogy a cég megérett az átszervezésre, de a munkából nem lehet kihagyni az érdekképviseleteket. A BKV dolgozói akár sztrájkolni is készek, ha nem derül ki, mi lesz a cég sorsa.

Az ellenzéki frakcióvezető kijelentette: a közlekedési vállalatnál szervezési és finanszírozási problémák is vannak.

Szerinte azonban a BKV-vezetés felelősségével együtt a főváros vezetésének a felelősségét is meg kellene állapítani.

Szavai szerint nem tartható az sem, hogy a városvezetés csak azokat vonja be az előkészítő munkába, akik mérlegelés nélkül támogatják az elképzelésüket.

Tarlós István szerint ugyanakkor nem megoldás a BKV állami felügyelet alá vonása sem. Mint mondta, a fővárosi vállalatnak a főváros kezében kell maradnia.

A szakszervezetek akár sztrájkolni is készek

A BKV szakszervezetei a kormányhoz fordultak, miután Demszky Gábornak küldött öt levelük egyikére sem válaszolt a főpolgármester.
A Városi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezetének elnöke az InfoRádióban elmondta: ha a kormánytól sem kapnak arra választ, hogy mi lesz a BKV-val, megfontolják a sztrájk lehetőségét.

Vág Péterné a Fidesz fővárosi frakcióvezetőjével folytatott megbeszélést követően keményen bírálta a főpolgármestert és a cégtulajdonos önkormányzat vezetését a BKV alulfinanszírozottsága, a két fél közti szolgáltatási szerződés be nem tartása miatt.

Megkezdődtek a tárgyalások a kormány és a főváros között

A kormány és a főváros napokban kezdett tárgyalásokat a BKV sorsáról, ám a megbeszélések egyelőre nem tartanak azon a szinten, hogy abba bevonják a vállalat szakszervezeteit is - mondta Ikvai-Szabó Imre, a fővárosi SZDSZ-frakció vezetője az InfoRádióban az érdekképviseleti szervek kritikájára válaszolva.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Fokozódik a kánikula, csak két vármegyére nem adtak ki figyelmeztetést

Kezdetét vette a hőhullám, fokozatosan emelkedik a hőmérséklet mind napközben, mind éjszaka. A következő napokban is napos, nagyrészt száraz idő várható, legfeljebb az északi, északnyugati határvidékre érkezhet kevés felhő és néhány csapadékgóc.
inforadio
ARÉNA
2026.07.30. csütörtök, 18:00
Hack Péter
jogász, az ELTE emeritus professzora
Nagy gyomrost kaptak a tőzsdék, ebből nehéz lesz felállni

Nagy gyomrost kaptak a tőzsdék, ebből nehéz lesz felállni

Nem sikerült megnyugodniuk a piacoknak a szerdai amerikai tőzsdei esés után. A Dow Jones több mint 1100 pontot, vagyis 2,2 százalékot veszített értékéből, ami 2025 áprilisa óta a legnagyobb egynapos esés, de az S&P 500 és a Nasdaq is nagy mínuszban zárt. A negatív hangulat csütörtökön Ázsiára is átterjedt. A Samsung és több amerikai technológiai nagyvállalat is jó gyorsjelentést tett közzé, a befektetőket továbbra is nyugtalanítja az, hogy a mesterséges intelligenciához kapcsolódó, egyre nagyobb beruházások hogyan és mikor térülnek majd meg. A dél-koreai Kospi az elmúlt napok zuhanása után közel 5 százalékos emelkedéssel nyitott, de a kezdeti optimizmus gyorsan elmúlt, és az index végül mínuszba fordult, a piac továbbra is rendkívül érzékenyen reagál minden, az AI-szektor kilátásait érintő fejleményre.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×