Infostart.hu
eur:
389.68
usd:
339.31
bux:
121610.1
2026. március 16. hétfő Henrietta

Személyi kérdésekről egyeztetettek a parlamenti pártok

Személyi kérdésekről egyeztetett a parlamenti frakciók képviselőivel az Országgyűlés elnöke. A megbeszélésen az alkotmánybírákról és az Állami Számvevőszék vezetőiről esett szó.

A házelnök elmondta: az ötpárti megbeszélésen az Alkotmánybíróság négy tagja és az Állami Számvevőszék alelnökei jelölésének elvi alapjairól tárgyaltak.

Szili Katalin hozzátette: arról egyeztettek, vannak-e konszenzusos jelöltek, és van-e lehetőség az alkotmánybírák újraválasztásra.

A parlament elnöke kérdésre válaszolva azt mondta: konkrét személyekről most nem volt szó, erről a következő ülésen tárgyalnak.

Szili Katalin közölte: a pártok megállapodtak arról is, hogy a tavaszi ülésszak február második hetében kezdődik, és megerősítették korábbi döntésüket, hogy a 2007-es költségvetés zárószavazása december 21-én lesz.

A csütörtöki megbeszélésen az MSZP-t Lendvai Ildikó frakcióvezető, az SZDSZ-t Világosi Gábor frakcióvezető-helyettes, a Fideszt Navracsics Tibor frakcióvezető, a KDNP-t Rubovszky György frakcióvezető-helyettes és Herényi Károly, az MDF képviselőcsoportjának vezetője képviselte.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Elemzők március 15-ről: két nagy politikai tömböt láttunk, de nem az dönti el a választást, hol voltak többen

Elemzők március 15-ről: két nagy politikai tömböt láttunk, de nem az dönti el a választást, hol voltak többen

Ismét vita alakult ki a Fidesz és a Tisza Párt között annak kapcsán, hogy március 15-én a kormánypárti Békemeneten, vagy a Tisza által szervezett Nemzeti meneten vettek-e részt többen. A „számháború” jelentőségéről Pálfalvi Milánt, a Nézőpont Intézet elemzőjét és Horn Gábort, a Republikon Alapítvány kuratóriumának elnökét kérdeztük az InfoRádióban.

Az olajon túl: 10 árucikk, amely eltűnhet a piacról, ha teljesen leáll a Hormuzi-szoros

A Hormuzi-szoros neve általában az olajválságok idején kerül a címlapokra. Pedig ezen a keskeny tengeri folyosón nemcsak energia, hanem a világgazdaság számos más kulcsfontosságú árucikke is áthalad. Ha a szoros lezárul, az autóipartól a mezőgazdaságig egész iparágak kerülhetnek alapanyaghiányba. A történet tehát jóval több, mint egy olajpiaci dráma.
inforadio
ARÉNA
2026.03.16. hétfő, 18:00
Nacsa Lőrinc
a Miniszterelnökség Nemzetpolitikáért Felelős Államtitkára
Dübörög az iráni háború - Mutatjuk, mi történik a tőzsdéken

Dübörög az iráni háború - Mutatjuk, mi történik a tőzsdéken

A részvénypiaci hangulatot ma is az iráni háború friss fejleményei alakítják elsősorban, az európai tőzsdéken egyelőre nincsenek markáns elmozdulások. Az olajár tovább emelkedik és már 2022 júliusa óta nem látott szintre ugrott a jegyzés, miután az Egyesült Államok csapásokat mért katonai létesítményekre az Irán olajexportjának 90%-át bonyolító Kharg-szigetre. Gazdasági adatok tekintetében ma az amerikai ipari termelés friss adata érkezik délután, erre figyelhetnek a befektetők.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×