Infostart.hu
eur:
387.89
usd:
334.85
bux:
122382.83
2026. március 11. szerda Szilárd

Ficsor: nemzeti konszenzus híján veszélybe kerülhetnek az uniós források

Veszélybe kerülhetnek az uniós források, amennyiben meghatározó magyar közéleti személyiségek a folyósítás megtagadására bíztatják az Európai Uniót - jelentette ki a vidékfejlesztési tárca államtitkára vasárnap Egerben.

"Az a veszély is reálissá vált a múlt hét óta, hogy ez a pénz nem tud Magyarországra érkezni, amennyiben külföldön, meghatározó magyar közéleti szereplők arra kérik az Európai Uniót, hogy ezt a forrást ne folyósítsa" - fogalmazott Ficsor Ádám, az Új Magyarország Vidékfejlesztési Stratégiai Terv társadalmi vitája kapcsán tartott sajtótájékoztatóján.

Hozzátette, hogy a Nemzeti Fejlesztési Terv esetében 8 ezer milliárd forintnyi, a vidékfejlesztési stratégiai terv esetében pedig 1.300 milliárd forintnyi uniós forrás forog kockán.

A politikus úgy vélekedett: ebben a helyzetben nemzeti konszenzusra volna szükség, mert a pénz elvesztését kockáztatjuk; a jobbik esetben csupán azt, hogy ésszerűtlenül kerül felhasználásra, például egy önkormányzat és a kormányzat politikai ellentéte miatt.

Ennél is rosszabb azonban, ha - például a vidékfejlesztési terv legitimációjának megkérdőjelezése miatt - egyáltalán nem állnak rendelkezésre ezek a források - fűzte hozzá. Ficsor Ádám szerint ezért veszélyes a MAGOSZ elnökének az a magatartása, hogy folyamatosan megkérdőjelezi a terv társadalmi vitájának legitimációjáét.

Ficsor Ádám hangsúlyozta, hogy közel 200 rendezvényen egyeztették az érintettekkel a tervet, illetve több ezren látogatták meg a dokumentumot tartalmazó internetes oldalt. Mindezek alapján mintegy 200 ponton módosították az érintettek véleménye alapján a vidékfejlesztési tervet, ami tételesen dokumentálható.

Címlapról ajánljuk
Magyarics Tamás szerint két dologban bízhatnak most az irániak

Magyarics Tamás szerint két dologban bízhatnak most az irániak

Az Egyesült Államok nem szánja rá magát szárazföldi háborúra Iránban, legfeljebb célzott, kommandós akciókra lehet számítani, főleg az iráni nukleáris képesség csökkentése céljából – mondta az InfoRádióban a külpolitikai szakértő. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora szerint az új iráni legfelsőbb vezetőtől, Modzstaba Hameneitől erős Amerika- és Izrael-ellenes politika várható, továbbá az lehet a fő célja, hogy Irán elérje a középhatalmi státuszt.
inforadio
ARÉNA
2026.03.11. szerda, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×