Infostart.hu
eur:
365.26
usd:
315.36
bux:
150666.43
2026. augusztus 30. vasárnap Rózsa

Bosszútól tartanak az olaszliszkai romák

Bosszútól tartanak a romák a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Olaszliszkán, többen elhagyták a települést - jelentette a helyszínről az MTI.

A vasárnapi lincselést követően a településen állandósult a fokozott rendőri jelenlét, mert többen atrocitástól tartanak.

Fekete Gyula polgármester megerősítette az MTI értesülését, miszerint több tucatnyi roma hagyta el családjával a települést, félve a bosszútól. Sokan közülük már visszatértek, a rendőri jelenlét, a megyei főkapitány szerint némileg megnyugtatták őket.

Az 1.800 lelkes falu általános iskolájában és óvodájában kedden lényegesen kevesebb gyerek jelent meg.

A polgármester úgy vélte: azért, mert az Olaszliszkát elhagyó, és csak a délelőtti, déli órákban visszatérő romák gyerekei már nem értek be időben a foglalkozásokra.

A zempléni Olaszliszkán vasárnap délután brutális kegyetlenséggel halálra verték egy férfit, aki a faluban autójával elsodort egy 11 éves kislányt, aki könnyebben megsérült. Az áldozat kocsijában volt két kislánya, egyikük 5, a másik 13 éves.

Az elsődleges orvos szakértői vélemény szerint csaknem félszázszor ütötték meg olaszliszkai támadói halála előtt a 44 éves tiszavasvári tanárt.

A rendőrség továbbra is három embert tart őrizetben emberölés megalapozott gyanúja miatt, és indítványozza előzetes letartóztatásukat. Bővebben itt!

Címlapról ajánljuk

Magyar Péter: Mohács után 500 évvel még mindig itt vagyunk, a történelmünk a talpra állások története

Magyarország elvesztett egy sorsdöntő csatát, de nem tűnt el: ma is itt vagyunk, magyarul beszélünk, és újra talpra állunk – mondta Magyar Péter miniszterelnök szombaton, a mohácsi csata 500. évfordulóján tartott megemlékezésen. Két napig tartanak a programok.
inforadio
ARÉNA
2026.08.31. hétfő, 18:00
Bauer Bence
a Mathias Corvinus Collegium Magyar–Német Intézet az Európai Együttműködésért igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×