Infostart.hu
eur:
365.26
usd:
315.36
bux:
150666.43
2026. augusztus 30. vasárnap Rózsa

Wittner statáriumról beszélt a Jobbik tüntetésén

Több száz ember gyűlt össze a Jobbik Magyarországért mozgalom "lopakodó diktatúra" és a rendőri brutalitás ellen tiltakozó demonstrációján Budapesten, a Fővárosi Bíróság épülete előtt.

"Ma nem mondták ki hivatalosan, hogy statárium van, ma csak gyakorolják a statáriumot" - fogalmazott a rendezvény egyik szónoka, Wittner Mária, a Fidesz országgyűlési képviselője.

Az 1956-os forradalom után halálraítélt Wittner Mária "teljes amnesztiát" követelt azoknak "a politikai foglyoknak", akiket a rendőrség az elmúlt hetek budapesti zavargásainak kapcsán vett őrizetbe.

"Gyurcsány Ferenc meggyalázta, szembeköpte Magyarországot (...), azt kérik, álljunk oda melléjük október 23-án. Soha!, Soha! A kivégzett mártírjainkat nem fogjuk meggyalázni" - mondta a fáklyás felvonulás résztvevőinek.

Gyurcsány Ferenc új Magyarországa "egy új diktatúra lesz" - mondta a Jobbik alelnöke.

Vona Gábor megjegyezte: nem csak a rendőri túlkapások miatt tiltakoznak, de követelik a "politikai foglyok amnesztiáját".

Kiemelte: "a lopakodó diktatúrára mondunk nemet, ennek az első áldozataiért vagyunk itt".

A rendezvény után a tömeg "ébresztő!", "aki magyar velünk tart!" - jelszavakkal vonult vissza a Kossuth térre.

Címlapról ajánljuk

Magyar Péter: Mohács után 500 évvel még mindig itt vagyunk, a történelmünk a talpra állások története

Magyarország elvesztett egy sorsdöntő csatát, de nem tűnt el: ma is itt vagyunk, magyarul beszélünk, és újra talpra állunk – mondta Magyar Péter miniszterelnök szombaton, a mohácsi csata 500. évfordulóján tartott megemlékezésen. Két napig tartanak a programok.
inforadio
ARÉNA
2026.08.31. hétfő, 18:00
Bauer Bence
a Mathias Corvinus Collegium Magyar–Német Intézet az Európai Együttműködésért igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×