Infostart.hu
eur:
353.9
usd:
309.91
bux:
142463.73
2026. július 6. hétfő Csaba

"Ez az erkölcsi hullák halotti tora"

Be kell zárni a Kossuth téri tüntetés "ingyenkonyháját", ugyanis szerdán öt "Köjál-ellenőrzést" tartottak a téren - közölte Gonda László, a Magyar Nemzeti Bizottság 2006 egyik tagja a téren tüntetőkkel.

A "mocskos disznók" megtalálták a megoldást arra, hogy miként gyengítsék a tüntetőket - jelentette ki.

Gonda László úgy vélekedett, hogy egy lakodalmon sem szokott a "Köjál" ellenőrizni.

A szónok a Kossuth téri tüntetést is lakodalomnak, majd halotti tornak nevezte, hangsúlyozta, "ez az erkölcsi hullák halotti tora".

Gonda László arra kérte a hajléktalanokat, hogy ma a kerületi polgármesteri hivatal előtt kérjenek ételt, hiszen a polgármester azt mondta: átvállalja étkeztetésüket.

Az InfoRádió kedden számolt be arról, hogy az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat ellenőröket küldött a térre.

Balatoni Mihály, Budapest tisztifőorvosa elismerte, hogy a hatóságok a rendezvény szervezetlensége és politikai felhangjai miatt tanácstalanok a szabályok érvényesítése során.

Elmondta: a helyszínen lévő két wc elégtelen egy ekkora tömegnek, ezért a felügyelők megvizsgálják, hogy van-e járványveszély a Kossuth téren.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.07.06. hétfő, 18:00
Kovács Erik
a Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
Kijev csapdát sejt, kritikus a helyzet a Krímben - Híreink az orosz-ukrán háborúról hétfőn

Kijev csapdát sejt, kritikus a helyzet a Krímben - Híreink az orosz-ukrán háborúról hétfőn

Hiába ajánlott Moszkva váratlnaul egynapos tűszszünetet, az ukránok arra számítanak, hogy az oroszok a héten esedékes NATO-csúcs előtt újabb nagyszabású támadást indítanak. A Krímben továbbra is kritikus a helyzet, áramkimaradásokat tapasztal a lakosság. Bár az oroszok szerint teljesen elfoglalták a kulcsfontosságú Kosztyantinyivka városát, Kijev tartja magát ahhoz, hogy még folynak a harcok a településen. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×