Infostart.hu
eur:
387.5
usd:
330.59
bux:
0
2025. december 19. péntek Viola

Megújul a reptéri buszjárat

Péntektől új buszokat állít forgalomba a BKV a Ferihegyi repülőtér felé. A járművekre már a csomagok is felférnek, az 1-es terminálhoz viszont továbbra sem visznek a járatok, csak hoznak.

A BKV közlekedési vezérigazgató-helyettese azt ígéri, hogy 6-7 percenként indulnak majd az új Volvo buszok a Ferihegyi repülőtérre, a Kőbánya-Kispest metróállomásról.

A járatot már nem Reptéri busznak hívják, hanem 200-asnak - közölte Menyhért László. A BKV szerint így a külföldiek is könnyebben megjegyzik a járat nevét.

Az új járat csak a város felé vezető irányban kanyarodik be az 1-es terminálhoz, kifelé forgalmi okok miatt nem tudnak bemenni a buszok a felújított régi repülőtérhez.

A buszok körülbelül 25 perc alatt visznek ki a reptérre, ezen nem javított a közlekedési vállalat. Az első járat 4.30-kor viszi ki, az utolsó 0.15-kor hozza be az utasokat a városba.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: siker, nem veszi el Brüsszel Oroszország pénzét, a V3 pedig kimaradt a hadikölcsönből

Orbán Viktor: siker, nem veszi el Brüsszel Oroszország pénzét, a V3 pedig kimaradt a hadikölcsönből

A befagyasztott orosz vagyon felhasználása Ukrajna céljaira hadüzenetként értelmezhető, azonnal belerántott volna bennünket egy háborúba, ettől sikerült megóvni magunkat, ez egy nagyszerű siker - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök Brüsszelben péntek hajnalban.

Fenyőfaválasztás körüli mizériák – számos tévhitet cáfol az ökológus

A HUN-REN Ökológiai Kutatóközpont kutatója szerint érdemes alternatív karácsonyfa-megoldásokban is gondolkodni, de ha valaki élő fenyőt vásárol, akkor lehetőség szerint Magyarországon termesztett, ne túl nagyméretű fenyőt válasszon, amit az ünnepek után komposztálhat. Aszalós Réka az InfoRádióban elmondta: a műfenyők nagyrészt PVC-ből készülnek, ami nem lebomló műanyag, így egy idő után a műfenyő olyan hulladék lesz, ami szennyezi a környezetet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.19. péntek, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Rövidebb várólisták, nagyobb hatékonyság: hol hoz az AI azonnali javulást a magyar egészségügyben?

Rövidebb várólisták, nagyobb hatékonyság: hol hoz az AI azonnali javulást a magyar egészségügyben?

Negyedszázad után a diagnosztika érezhetően emberközpontúbb, az orvosi képalkotó felvételek, mint a CT, az MR, a PET-CT vagy az ultrahang a kontúrok kisebb elmosódásával, több látható részlettel készülnek, így az orvosi döntések is gyorsabbak és hatékonyabbak. Földvári Jutas Szvilent, a GE HealthCare Közép- és Kelet-Európáért felelős ügyvezetőjét többek között arról kérdeztük, mérsékelheti-e a mesterséges intelligencia az egészségügyi egyenlőtlenségeket, megoldást kínálhat-e a szakemberhiányra, hol látja a legnagyobb nyereséget, és hol a leginkább kezelendő kockázatokat az egészségügy digitális átalakulásában. Ezen kívül szó esett a hazai egyetemi együttműködésekből született világpiaci megoldásokról, valamint a személyre szabott terápiák térnyeréséről is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×