Infostart.hu
eur:
355.55
usd:
311.69
bux:
141691.73
2026. július 8. szerda Ellák

SZDSZ: a pártok előre ismerjék el a választási eredményeket!

Az SZDSZ kezdeményezi, hogy a parlamenti pártok még április 9-e előtt írjanak alá egy nyilatkozatot, amelyben vállalják, hogy elfogadják a választási eredményeket. Ezt a liberális párt kampányfőnöke közölte.

Horn Gábor közleményében hangsúlyozta: a liberálisok számára elfogadhatatlan, hogy egyes magyarországi pártok azt bizonygatják itthon és külföldön, hogy Magyarország nem tud lebonyolítani egy demokratikus választást, és ellenőrök, megfigyelők kellenek a csalások megakadályozásához.

A szabad demokrata politikus emlékeztetett: a jelenlegi választójogi rendszer eddig négy alkalommal biztosította a szabad és demokratikus választásokat.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.07.08. szerda, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport elemzője
A koreai események után az amerikai tőzsdéken is adták a tech részvényeket

A koreai események után az amerikai tőzsdéken is adták a tech részvényeket

A tegnapi napot ugyan még pluszban zárták az amerikai tőzsdék, reggelre azonban máris nagyobb esés bontakozott ki az ázsiai tőzsdéken, a dél-koreai Kospi-index ráadásul közel 5 százalékot veszített értékéből a Samsung jelentését követően. Ez azt vetítte előre, hogy fokozódhat a nyomás a technológiai részvényeken (különösen a chipgyártókon) a világ többi pontján is, és valóban ezt látjuk az USA piacain. Európában kisebb emelkedést láthattunk, a magyar tőzsde azonban alulteljesített.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×