Infostart.hu
eur:
364.47
usd:
309.74
bux:
135643.99
2026. április 22. szerda Csilla, Noémi

A magyar reformátusok átérzik a muzulmánok felháborodását

A Magyarországi Református Egyház nyilatkozatban közölte, hogy átérzi a muzulmánok felháborodását a Mohamed-karikatúrákkal összefüggésben. A dokumentumban az is olvasható, hogy a szólásszabadságnak nem lehet része egy közösség vallásos meggyőződésének megsértése.

A Magyarországi Református Egyház zsinati elnöksége megbízásából közzétett közlemény szerint a Mohamed prófétát ábrázoló karikatúrák miatt kirobbant botrány egyre mélyebb válságba sodorja az Európai Unió és az arab országok között kialakult jó viszonyt.

A zsinat elnöksége hozzátette: minden demokratikus berendezkedésű állam egyik alappillére a szólásszabadság, de ez nem engedhet teret semmilyen megnyilvánulásnak, ami bármely egyént vagy közösséget vallásában, kultúrájában sért vagy gúnyol.

Címlapról ajánljuk
Sós Csaba elárulta, min múlik, hogy Milák Kristóf indul-e a nyári Eb-n

Sós Csaba elárulta, min múlik, hogy Milák Kristóf indul-e a nyári Eb-n

„A legfontosabb, hogy újra úszik. Ez a legjobb hír nekünk” – mondta a kétszeres olimpiai bajnok visszatérésével kapcsolatban a szövetségi kapitány, aki részletesen értékelte az InfoRádióban a Honvéd világsztárjának ob-szereplését. Úgy véli, Milák Kristóf most előrébb tart, mint egy éve ilyenkor, és van még hátra négy hónap az Európa-bajnokságig, így bőven lehet miben reménykedni.

Megvan az új ciklus kezdőnapja – Május 9-én alakul meg az új Országgyűlés

Magyar Péter kérését figyelembe véve jelölte ki május 9-ét Sulyok Tamás köztársasági elnök. Ezt követően a kormány szinte azonnal feláll, a kettő között pedig nagy rendezvény lesz a Kossuth téren.
inforadio
ARÉNA
2026.04.22. szerda, 18:00
Tálas Péter
Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport biztonságpolitikai elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×