eur:
410.99
usd:
391.92
bux:
0
2024. november 22. péntek Cecília
Kitört a hekkerbotrány Németországban

Kitört a hekkerbotrány Németországban

Berlinben nagy megütközést keltett, hogy hekkereknek sikerült behatolniuk a német kormányszervek számítógép rendszerébe - ráadásul nem először.

A törvényhozás informatikai bizottsága rendkívüli ülésen vár felvilágosítást a kormány hekkerelhárító szerveitől, valamint több minisztérium képviselőjétől. 

Az ellenzéki Szabaddemokrata Párt egyik vezetője úgy véli, hogy a berlini kormány nem védi kellőképpen informatikai rendszerét idegen behatolási kísérletekkel szemben. Marco Buschmann azt mondta, hogy a jelek szerint orosz hekkerek ki-be járnak a rendszerbe, és

kedvükre turkálnak a német kormány titkos adatai között.

Hasonló szellem nyilatkozott a zöldpárti frakcióvezető, Constantin von Notz, aki nemcsak a történtek maradéktalan feltárását követelte, hanem választ arra kérdésre is, hogy miként fordíthatnak milliókat olyan számítógéprendszerre, amelyhez illetéktelenek szabadon hozzáférhetnek. Azt is kérte, hogy hozzák nyilvánosságra, milyen adatokhoz fértek hozzá a hekkerek és kik bízták meg őket a behatolási feladattal. 

Egyelőre nincs bizonyíték arra, hogy hekkerek moszkvai megbízással hatoltak volna be a berlini külügyminisztérium Oroszországgal és Ukrajnával kapcsolatos titkos adattárába. A Die Welt csütörtöki száma idézi az amerikai Fire-Eye nevű biztonsági szervezet szakértőjét, és ő már

az egész Európai Unió elleni átfogó kémkedésről beszélt.

Benjamin Read elmondta, szervezete már hónapok óta tapasztalja, hogy az APT28 néven ismert orosz hekkercsoport azon mesterkedik, hogy eredményesen tudjon behatolni az uniós tagállamok védelmi rendszerébe. Ugyanígy céljuk a külügyminisztériumok titkos adattárának meglékelése is.

A német törvényhozás számítógépes rendszerébe 2015-ben már be tudott hatolni az APT28, de ezt követően fokozták a biztonsági intézkedéseket. Tudósítók szerint a kibertámadás kivitelezői időközben finomítottak módszereiken, különben aligha tudtak volna beférkőzni a berlini kormány szigorúan őrzött titkos adattárába.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a 3 éves béremelkedési program filozófiai hátterével is előállt

Orbán Viktor a 3 éves béremelkedési program filozófiai hátterével is előállt

A miniszterelnök pénteki terjedelmes interjújában tett bejelentést a csütörtökön ismertté vált megállapodás hátteréről a munkaadók és a munkavállalók között. Arról is beszélt, hogy a háború két legveszélyesebb hónapja következik. Közölte, meg fogja hívni Magyarországra a Nemzetközi Büntetőbíróság által üldözött Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Bár csütörtök reggel még arról szólak a jelentések, hogy Oroszország - a történelem során először - interkontinentális ballisztikus rakétával (ICBM) támadta meg Ukrajnát, mostanra az amerikai forgatókönyv vált valószínűbbé: Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy egy Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával támadták Ukrajnát. Az is kiderült, hogy a rakéta indítása előtt harminc perccel Moszkva értesítette Washingtont, bár erre a lépésre a nemzetközi egyezmények szerint (melyekből egyébként a Kreml kilépett) csak ICBM-ek esetén lett volna szükség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×