Infostart.hu
eur:
362.7
usd:
316.83
bux:
141186.19
2026. július 17. péntek Elek, Endre

A kevesebb menekült ellenére lassú a regisztráció Németországban

December elseje óta lényesen kevesebb menekült érkezett Németországba, mint az elmúlt hónapokban. Így a menedéket remélők száma idén alig lépi túl az egymilliót. Azonban a regisztrálással megbízott hivatal csak vontatottan birkózik meg az ügyintézéssel, pedig ősz óta jelentősen bővítették a munkatársak létszámát.

A menekültek regisztrálása általában tolmács segítségével történő adatfelvételt jelent, ennek során ujjlenyomatot is felvesz az illetékes hivatal, amely aztán a belügyi szervekhez továbbítja a szóban kapott információkat. Ennek alapján döntenek a menedékjog megadásáról.

Az adatfelvételre sorszám alapján járulnak a menedékkérők a hivatalnokok elé, azonban nem egyszer akár 12 órát is várakozhatnak, amíg sor kerül rájuk, vagy jöhetnek másnap, mert koraeste bezár a regisztrációs hivatal. Ennek munkamenetét már számos bírálat érte, emiatt például Berlinben a hivatal igazgatója a közelmúltban lemondott tisztségéről.

Noha a közelmúltban jelentősen bővítették a regisztrációs hivatalok adatfelvevő osztályának létszámát, az állami tévécsatorna tegnapi riportja szerint az új munkatársak felkészületlensége folytán sokfelé még nagyobb a káosz, mint korábban volt.

Némi fellélegzést jelenthet az ügyintézés szempontjából az a tény, hogy december elseje óta 73 ezren érkeztek német földre, míg az előző hónapban még 170 ezer menekült lépte át a határt. Berlinben a kormány továbbra is kitart eddigi álláspontja mellett, és elveti, hogy meghatározzák a befogadható migránsok számának felső határát.

Viszont felgyorsították a kérelmek elbírálásának menetét és ezért a végéhez közeledő esztendőben már közel kétszer annyi személyt kényszerítettek Németország elhagyására, mint tavaly.

A belügyi szerveknek azonban komoly problémát jelentenek azok a migránsok, akik nem jelentkeznek semmilyen hivatalban, hanem rokonaiknál, ismerőseiknél húzódnak meg, és az ő közvetítésükkel próbálnak pénzt keresni, ami gyakorlatilag fekete munkát jelent.

Így szinte reménytelennek tűnik a kormány által szorgalmazott integráció is, holott a hatóságok igencsak ellenzik párhuzamos társadalmak kialakulását Németországban.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Részvénypiaci viharok a világban és Magyarországon: itt az első félév mérlege

Részvénypiaci viharok a világban és Magyarországon: itt az első félév mérlege

A magyar részvények 2026-ban július közepéig 28 százalékos hozamot értek el, miközben az olajpiaci kockázatok, a mesterséges intelligencia által hajtott technológiai rali és a befektetői tőkeáramlások átrendeződése továbbra is meghatározzák a globális piacok mozgását – hangzott el az MBH Befektetési Bank Piaci Pulzus című rendezvényén. Az InfoRádió Debreczeni Csabát, az MBH Befektetési Bank vezető részvényelemzőjét kérdezte.

Vitézy Dávid a gyorshajtós, rolleres kérdőívről: fontosak a válaszok, ezek alapján változnak a jogszabályok

A Magyar Péter miniszterelnök által a kormányszóvivői tájékoztatón bejelentett közlekedésbiztonsági társadalmi egyeztetés részleteit ismertette a közlekedési és beruházási miniszter.
inforadio
ARÉNA
2026.07.17. péntek, 18:00
Balogh László
az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×