Amit eddig csak félve rebesgettek, az most adatokkal bizonyíthatóan bekövetkezett: a szövetségi statisztikai hivatal most közétett jelentése szerint az év eleje óta 1,2 millió munkahely szűnt meg Németországban. Kiváltképpen a feldolgozóipart sújtja a válság: január óta ebben az ágazatban több, mint 850 ezer állás vált fölöslegessé.
Az, hogy emiatt nem kongatták még meg a vészharangot, arra vezethető vissza, hogy az elbocsátott alkalmazottak zöme munkaközvetítő cégekkel állt szerződésben, és őket jelenleg más területen próbálják elhelyezni.
Különösen aggasztó, hogy az elbocsátások üteme gyorsul: szeptemberben az autó- és gépgyárak, valamint a beszállító cégek csaknem negyed millióval kevesebb dolgozót alkalmaztak, mint egy hónappal korábban.
A berlini gazdaságkutató intézet egyik vezetője ezzel kapcsolatban rámutatott arra, hogy a számos kedvező jel ellenére a fellendülés üteme még távolról sem tudja kiegyensúlyozni a válságnak a foglalkoztatottságra gyakorolt kihatását.
Noha a német ipar húzóágának tekintett export javulóban van, a megrendelések egyelőre mégsem elegendőek az ágazat kapacitásának teljes kihasználására.
Bejelentést tett Szalay-Bobrovniczky Kristóf az ukrajnai helyzet változása miatt