Infostart.hu
eur:
377.78
usd:
319.64
bux:
130030.34
2026. február 6. péntek Dóra, Dorottya
Nyitókép: Pixabay.com

Már a bolti tolvajokra vadászik a mesterséges intelligencia

A vásárlók arcát, viselkedését és vásárlási szokásait is figyeli az a szoftver, ami valós időben jelez a biztonsági szolgálatnak, ha valakit bolti lopáson kap.

Az utóbbi időben egyre több ausztrál üzletben alkalmazzák a mesterséges intelligenciát arra, hogy elkapják a tolvajokat. Az üzletek feltöltik a biztonsági kamerák felvételeit az erre kitalált rendszerbe, majd a szoftver elemzi azokat, hogy azonosítani tudja ruházat, dátum, helyszín, arc és viselkedési minták alapján, hogy ki az, aki lopni próbál az áruházban – írja a hvg.hu.

A cél a visszaeső elkövetők kiszűrése, már amikor legközelebb belépnek a boltba. A feltöltés és az elemzés valós időben zajlik, így a biztonsági őrök számára is valós időben küld riasztást a rendszer. A szoftver állítólag kizárólag az áruházban rögzített információkra támaszkodik, így próbálva elvenni az élét annak, hogy kényes személyes adatokkal foglalkozzon.

Bár az üzletek szerint a rendszer hatékony, a szakértők aggódnak amiatt, hogy a mesterséges intelligencia nincs megfelelő módon szabályozva. Márpedig az olyan kényes adatok, mint a vásárlási szokások és a személyes adatok kombinálása megkövetelné ezt.

Címlapról ajánljuk
Századvég: Európában nőtt az atomenergia támogatottsága

Századvég: Európában nőtt az atomenergia támogatottsága

Nőtt Európában az atomenergia támogatottsága és csökkent a technológia elutasítóinak aránya – ez derült ki a Századvég Alapítvány vezetésével az Európai Unió 27 tagországára kiterjedő közvélemény-kutatásból. Az InfoRádió Hortay Olivért, a Századvég energia- és klímapolitikai üzletágának igazgatóját kérdezte.

Surján Orsolya: odaveszett az óvatosságunk, még mindig itt van a pandémiás fáradtság

Nagyon sok áltudományos hír terjed az oltásokkal kapcsolatban. Nem az elbizonytalanodó emberekre, szülőkre kell haragudni, ebben a világban nagyon tudnak hatni az érzelmeinkre bizonyos történetekkel – erről is beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Surján Orsolya országos tisztifőorvos. Hozzátette: a pandémiás fáradtság még mindig jelen van az emberekben, és árt az influenza elleni küzdelemnek is.
inforadio
ARÉNA
2026.02.09. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×