eur:
411.25
usd:
392.1
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Nyitókép: Pixabay

„Még terjedőképesebb” – Rusvai Miklós elmondja, mit kell tudni a fenyegető új Covid-alvariánsról

Új Covid-variáns jelent meg Európában. Az arcturus először Indiában terjedt el, de már Nagy-Britanniában is 135 esetet regisztráltak, 5 britet meg is ölt a mutáns. A víruskutató kérdésünkre elmondta, hogy az új vírustörzs az omikronnál is fertőzőbb. Eljöhet hozzánk is.

Új Covid-vírusvariáns képződött vélhetően Indiában. Az InfoRádiónak nyilatkozó Rusvai Miklós víruskutató az InfoRádióban elmondta, Indiából jött a delta variáns is, tehát a mostani variáns az omikronnak egy alvariánsa, nem egy teljesen új variáns.

"Nagy-Britanniában már jelen van, ott eddig 5 ember halálát okozta, de úgy tűnik, nem súlyosabb, mint a korábbi omikronvariánsok, a megbetegedettek között nem okoz nagyobb halálozást, a tünetek nem súlyosabbak. Sajnos

az idős, legyengült, más betegségektől sújtott szervezetekben sokszor végzetes kimenetelű fertőzést okoz, de

ezzel együtt nem veszélyesebb, mint a többi koronavírus-variáns. Egy kicsit az lehet eltérés a tünetekben, hogy kötőhártya-gyulladást, tehát szemviszketést, szemgyulladást is okoz, de ettől eltekintve jelentős eltérés nem tapasztalható a tünetekben és a súlyosságban sem" - ecsetelte.

Megerősítette, mivel terjedőképesebb alvariánsról van szó, könnyen lehet, hogy megjelenik Magyarországon is.

"Az egyik új tulajdonsága ennek a vírusváltozatnak az, hogy talán még terjedőképesebb, mint a korábbi variánsok, emiatt válhat dominánssá. Nem kizárt, hogy előbb-utóbb nálunk is megjelenik" - nyomatékosította Rusvai Miklós.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

A magyar uniós biztosjelölttől elvett szakterületek közül kettő az egészségügyi válságkezeléshez, egy pedig a szexuális és reprodukciós jogokkal kapcsolatos hatáskörhöz kapcsolódik – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Európa Stratégia Kutatóintézetének főreferense. Kalas Vivien szerint az új Európai Bizottságtól nem igazán várhatók nagy változások, talán az ECR képviselőcsoport hozhat be új gondolatokat a mindennapos munkába.

Kaiser Ferenc: az oroszoknál maradhatnak az elfoglalt ukrajnai területek, de ez rablóháborút legitimálna

Békekötés nem várható, maximum tűzszünetet lehet elérni Ukrajnában, ami viszont nem biztos, hogy elég lesz az Egyesült Államoknak – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense arra reagálva, hogy egyes források szerint Vlagyimir Putyin tárgyalna az ukrajnai fegyverszünetről Donald Trumppal. Kaiser Ferenc szerint ha elapadnak a nyugati támogatások, akkor egész Ukrajna elveszhet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Elindult Oroszország megtorlása: interkontinentális ballisztikus rakétát lőttek ki Ukrajnára - Híreink az ukrajnai háborúról csütörtökön

Elindult Oroszország megtorlása: interkontinentális ballisztikus rakétát lőttek ki Ukrajnára - Híreink az ukrajnai háborúról csütörtökön

A tegnapi nap folyamán brit Storm Shadow cirkálórakéták csapódtak be Kurszk megyében, a támadást az ukrán légierő indította, átlépve ezzel egy újabb orosz "vörös vonalat." A fejleményekre válaszul az orosz vezetés állítólag tűzkészenlétbe helyezte néhány RSz-26-os interkontinentális ballisztikus rakétaindítóját (ICBM), elvileg nukleáris robbanófej nélkül. A nap folyamán egy ICBM-et ki is lőttek az orosz erők Dnyipró városára. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 10:19
×
×
×
×