eur:
407.34
usd:
384.87
bux:
77833.51
2024. november 19. kedd Erzsébet
Isolation Quarantine Coronavirus Covid 19
Nyitókép: Xesai/Getty Images

A daganatos betegekre továbbra is veszélyes a koronavírus

A rákos megbetegedéssel küzdőknek nagyobb esélyük van arra, hogy oltottként is elkapják a megbetegedést, és súlyosabb is lehet a kimenetele esetükben, mint másoknál.

A legnagyobb veszélyben a vérrákok által érintett betegek vannak a kutatás szerint, melyről a MedicalXpress számolt be.

Inna Y. Gong, a Torontói Egyetem professzora munkatársaival együtt daganatos betegek esetében vizsgálta az oltást követő áttöréses vírusfertőzések, illetve az azokból adódó komplikációk gyakoriságát. Összesen 289 400 daganatos beteget vontak be a kutatásba, közülük 39 880 főnek volt vérrákja.

Az eredményeket 1 157 600 nem daganatos beteg adataival vetették össze. Azt találták, hogy a vérrákokban szenvedőknek nagyobb az esélyük az áttöréses fertőzésre, mint az egyéb rákokban szenvedőknek.

A súlyos megbetegedés és a halálozás esélye valamivel nagyobb a daganatos betegeknél, mint azoknál, akik nem szenvednek rákbetegségben.

A súlyos megbetegedés kockázata is nagyobb a vérrákban szenvedőknél, mint a más típusú rákkal élőknél. Az aktívan kezelt betegek esetében is magasabb volt a rizikó, mint azoknál, akik éppen nem kapnak kezelést alapbetegségükre.

Jó hír ugyanakkor, hogy a harmadik adag vakcina mindenfajta rizikót csökkentett a daganatos betegeknél – azok kivételével, akik épp anti CD-20 kezelést kapnak.

A szerzők szerint az eredmények megmutatják, hogy a kiemelt kockázati csoportokban az emlékeztető oltásoknak, a variánsspecifikus vakcináknak és az antivirális kezelésnek is nagy szerepük van.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Sajtóhírek szerint az amerikai elnök jóváhagyta, hogy az ukránok oroszoroszági területekre is csapást mérjenek ATACMS-rakétákkal. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense azt mondta az InfoRádióban, hogy Ukrajna nem kapott annyi rakétát, amennyivel érdemben befolyásolhatná a háború menetét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.19. kedd, 18:00
Hegyi Zsolt
a MÁV Csoport vezérigazgatója
Mégis mit tud egy ATACMS-rakéta és miért okozott ekkora botrányt Oroszországban?

Mégis mit tud egy ATACMS-rakéta és miért okozott ekkora botrányt Oroszországban?

A Kreml éppen hatalmas botrányt kavar abból, hogy az ukrán haderő elkezdett amerikai ATACMS harcászati ballisztikus rakétarendszereket használni területük ellen, pedig aligha lesz ennek jelentős hatása a háború menetére nézve. Egyrészt hiába hívják „ballisztikus rakétának,” egy ATACMS-rendszer távolról sem összehasonlítható például egy Minuteman rakétával, és nem is tud eltalálni olyan célpontokat, melyek elérésére Ukrajna nem volt eddig képes saját fejlesztésű fegyvereivel. De mégis mit tud egy ATACMS-rendszer és miért van körülötte most ekkora diplomáciai balhé? Nézzük meg.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×