Infostart.hu
eur:
365.43
usd:
311.85
bux:
133872.25
2026. április 26. vasárnap Ervin
Young woman wearing face mask
Nyitókép: ER_Creative/Getty Images

Mindenhol javul a koronavírus-helyzet, kivéve Európában

A koronavírusos halálozások 10 százalékkal nőttek Európában az elmúlt egy hétben a WHO adatai szerint: ez azt jelenti, hogy kontinensünk az egyetlen olyan régió a világban, ahol folyamatosan nő a covidos halálozások száma.

Már hat hete tart a halálozások emelkedő tendenciája: a WHO világjárványról szóló heti jelentésében az áll, hogy világszerte 3,1 millió új megbetegedés történt, ami körülbelül 1 százalékos növekedést jelent az előző héthez képest.

A koronavírus-fertőzések közel kétharmada - 1,9 millió - Európában történt, ahol az esetek száma 7%-kal nőtt. Az Egyesült Államok, Oroszország, Nagy-Britannia, Törökország és Németország adta a legtöbb friss fertőzöttet.

A halálozások száma 4 százalékkal esett a MedicalXpress cikke szerint, kivéve az európai régióban.

A WHO európai régiójába tartozó 61 országból - amely magában foglalja Oroszországot és Közép-Ázsiáig terjed - 42 százalékban legalább 10 százalékos esetszámugrást jelentettek az elmúlt héten.

Az amerikai kontinensen a WHO szerint az új heti megbetegedések száma 5 százalékkal, a halálozásoké pedig 14 százalékkal csökkent, a legmagasabb számokat az Egyesült Államokból jelentették.

Kedden a Pfizer arra kérte az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatalt, hogy engedélyezze a koronavírus elleni oltóanyag emlékeztető oltását minden felnőtt számára. A WHO ugyanakkor arra kérte az országokat, hogy legalább

az év végéig ne adjanak több emlékeztető oltást;

mintegy 60 országban már bevezették ezeket.

Délkelet-Ázsiában és Afrikában a koronavírusos halálesetek száma körülbelül egyharmadával csökkent, annak ellenére, hogy ezekben a régiókban nem áll rendelkezésre vakcina.

A WHO európai igazgatója, Hans Kluge a múlt héten azt mondta, hogy Európa ismét a világjárvány epicentrumában van. Figyelmeztetett, hogy ha nem tesznek további lépéseket a koronavírus megállítására, februárig újabb félmillió haláleset történhet a régióban.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Már a határunkon a rémséges vadászkullancs

Már a határunkon a rémséges vadászkullancs

Fokozódik a kullancsveszély, mivel idén szokatlanul nagy számban jelentek meg a kullancsok Magyarország erdeiben és közparkjaiban. A szerinte fagymentes tél és a korán érkező meleg időjárás kedvezett a kullancsok szaporodásának, így már most komoly fertőzésveszéllyel kell számolni – hívta fel a figyelmet Kapiller Zoltán, a Magyar Kullancsszövetség elnöke.

Filmfesztiválra utazik Magyar Péter, de ez is politika

Magyar Péter május 5-én Olaszországba utazik, hogy részt vegyen a Riviera Nemzetközi Filmfesztiválon (Riviera International Film Festival). Az esemény programjában szerepel a „Tavaszi szél” című dokumentumfilm bemutatója is, amely az elmúlt hetekben jelentős nézettségi sikereket ért el.
inforadio
ARÉNA
2026.04.27. hétfő, 18:00
Papp Zsolt György
a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke
Nehéz idők várnak ránk – Ide érdemes menekülni a tőzsdéken a profik szerint

Nehéz idők várnak ránk – Ide érdemes menekülni a tőzsdéken a profik szerint

Az iráni háború és annak a világgazdasági folyamatokra gyakorolt hatásai alaposan áthúzhatják a befektetők számításait a következő hetekben, könnyen lehet, hogy gyorsan és látványosan látszani fognak az új világ nyertesei és vesztesei. Az egyik legnagyobb presztízsű bank most összegyűjtötte, hogy milyen részvényeken keresztül lehet válságállóvá tenni a portfóliónkat – lássuk a lehetőségeket! Hasonló témákról is szó lesz következő befektetési konferenciánkon, május 12-én jön a Portfolio Investment Day 2026. Ne hagyja ki az év egyik legizgalmasabb befektetési eseményét! Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×