eur:
411.26
usd:
393.02
bux:
0
2024. november 22. péntek Cecília
Szuperhőst védőfelszerelésben ábrázoló falfestmény Helsinkiben 2020. április 26-án, a koronavírus-járvány idején.
Nyitókép: MTI/EPA/Kimmo Brandt

Koronavírus: genetikailag ellenállók után kutatnak

A kutatók már most azonosítottak több mint 400 lehetséges résztvevőt.

Egy új projekt szakértői úgy gondolják, hogy a koronavírussal szembeni genetikai rezisztencia segítséget jelenthet a Covid-19 elleni küzdelemben – idézi a 24.hu a ScienceAlertet. Az Evángelosz Andreakosz, az Athéni Akadémia munkatársa által vezetett csapat olyan embereket keres, akik ellenállóak lehetnek a kórokozóval szemben.

Ahogy az a világjárvány kezdete óta kiderült, a SARS-CoV-2 fertőzése nagyon változatos lehet, a tünetmentestől az enyhe lefolyásún át a halálosig igen eltérő módon alakulhat. Akadnak olyanok is, akiknek családja ugyan fogékony a Covid-19-re, mégsem fertőződik meg.

A kutatók most úgy vélik,

genetikai tényezők állhatnak azon esetek hétterében, amelyekben egy személy az ismételt és intenzív kitettség ellenére sem fertőződik meg.

A szakértők egy olyan stratégiát mutatnak be, amely segíthet azon emberek azonosításában, toborzásában és genetikai elemzésében, akik veleszületett módon rezisztensek a SARS-CoV-2-re.

A kutatók már most azonosítottak több mint 400 lehetséges résztvevőt, de a programban folyamatosan keresik a világ minden tájáról a potenciális alanyokat. Bár a vakcinák és a gyógyszerek segítségével egyre jobban állunk a Covid-19 elleni harcban, a betegség valószínűleg hosszú távon velünk marad, ezért fontos lenne az esetleges genetikai ellenállóság felmérése.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Bár csütörtök reggel még arról szólak a jelentések, hogy Oroszország - a történelem során először - interkontinentális ballisztikus rakétával (ICBM) támadta meg Ukrajnát, mostanra az amerikai forgatókönyv vált valószínűbbé: Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy egy Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával támadták Ukrajnát. Az is kiderült, hogy a rakéta indítása előtt harminc perccel Moszkva értesítette Washingtont, bár erre a lépésre a nemzetközi egyezmények szerint (melyekből egyébként a Kreml kilépett) csak ICBM-ek esetén lett volna szükség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 10:19
×
×
×
×