eur:
394.29
usd:
370.44
bux:
65674.41
2024. április 19. péntek Emma
Nyitókép: Pixabay

Kezdünk a mobiltelefonunk alapján gondolkodni

Egy marketingszakértő szerint a sok mobiltelefon-használat miatt az akkumulátor töltöttsége kezd kihatni az emberek kedélyállapotára is.

Meghökkentő eredményre jutott a londoni Cass Business School kutatása: a mobiltelefon töltöttségét jelző ikon kihat a kedélyállapotunkra, és arra hogyan érzékeljük a teret és az időt. A megkérdezettek már egy utazás hosszát sem metrómegállóban határozták meg, hanem annak alapján, hogy kibírja-e a telefonjuk az utat - írja a Qubit.

Az előzetes eredményekből kiderült, hogy a résztvevők közül pozitív érzésekről számoltak be azok, akiknek telefonjuk fel volt töltve, míg

a lemerülőben lévők szorongásra és kellemetlen közérzetre panaszkodtak.

A kutatók szerint ezeknek az oka a mobilok fejlődésében rejlik: telefonjaink már nemcsak kommunikációs eszközök, hanem digitális pénztárcák, naplók és szórakoztató eszközök is. Ha egy felhasználó úgy érzi, hogy mindezekből kimarad, az szorongást kelthet benne.

Elsőre furának tűnhet, hogy ennyire kihat a telefonhasználat az életünkre, de már jó néhány éve több mobil van a földön, mint ahány ember. Ráadásul a legtöbben állandóan maguknál hordják:

egy 2016-os magyar kutatás a gyerekek játékmackójukhoz való ragaszkodásához hasonlította ezt a viszonyt

és a felmérésben részt vett válaszadók 79 százaléka csak egy-két órára tudta letenni a telefonját.

Az amerikai egészségügyi minisztérium kutatása szerint sokan a telefonjukat a személyiségük részének érzik. Thomas Robinson, a Cass Business School marketingszakértője szerint a felhasználók hajlamosak azt feltételezni, hogy az emberek úgy viszonyulnak az élethez, mint a telefon töltöttségéhez: sokan antiszociálisnak, sőt egyenesen felelőtlennek tartják azt, aki hagyja lemerülni a mobilját.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Lefordultak az amerikai indexek

Lefordultak az amerikai indexek

Gazdasági információk tekintetében ma az amerikai lakáspiacról közölnek újabb adatot, ez a monetáris politikai kilátások szempontjából lehet érdekes. A héten eddig kedvezőtlenül alakulnak a részvénypiaci folyamatok, elsősorban az Izrael és Irán közötti konfliktus fokozódása nyomta rá a bélyegét a hangulatra, emellett továbbra is ott vannak a ragadós amerikai inflációval kapcsolatos aggályok, amelyek azt a narratívát erősítik, hogy akár hosszabb ideig maradhat a magas kamatszint. A magyar tőzsde ma esett, az európaiak viszont pluszban zártak. A tengerentúlon egyelőre esés látszik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×