eur:
409.92
usd:
394.04
bux:
0
2024. december 26. csütörtök István
Nyitókép: Pixabay.com

Irgalmatlan "cápafészekbe" botlottak 700 méter mélyen

Az Atlanti-óceánban, mintegy 320 kilométerre Írországtól nyugatra, hideg vizű korallzátonyok térségében talált cápakeltető lehet a legnagyobb az ír tengeri területeken.

Mintegy 700 méter mélyen több ezer cápatojást fedezett fel az óceán talapzatát kutató távirányítású robot, a SeaRover, amellyel az ír Tengerkutató Intézet és partnerei vizsgálják az óceán mélyét. A berendezés által készített videofelvételeken nagyszámú foltos cápa vagy feketeszájú macskacápa látható a tojások körül. De a ritkább tüskéscápafélék is előfordulnak a térségben.

A nyári expedíció idején egyetlen kölyökcápát sem észleltek a térségben, de a tudósok azt tervezik, hogy visszatérnek a tojások kikelése idején, hogy megfigyeljék a fiatalokat

- olvasható a The Guardian brit napilap honlapján.

David O'Sullivan, a SeRover-projektet vezető tudós elmondta, hogy "egy valódi heuréka-pillanat volt, amikor meglátta csoportja a cápakeltetőt a képernyőkön hajnali három órakor, a három hétig tartó vizsgálódás vége felé.

"Hihetetlen volt, egy valódi David Attengborough-anyag. Ez egy nagy biológiai felfedezés, és bekerült volna A kék bolygó című természettudományi sorozatba, ha az alkotók tudtak volna róla"

- hangoztatta. "Nagyon keveset tudunk a világ mélytengeri cápakeltetőiről" - tette hozzá.

Az ír tengeri területek tízszer akkorák, mint a szigetország területe, és különösen gazdag az élővilág a kontinentális talapzat szélén.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×