Infostart.hu
eur:
386.65
usd:
331.96
bux:
118679.41
2026. január 13. kedd Veronika

Jó hír a lustáknak: itt az öntisztuló zokni!

A kutatók egy igazán jó hírrel szolgálnak azoknak, akik utálnak zoknit mosni: a nanotechnológia segítségével kifejlesztették az öntisztuló pamutot és selymet.

Az ausztrál és kínai fejlesztők által készített pamuttal és selyemmel nem kell mást tenni a tisztításhoz, csak kitenni a napra.

A fejlesztés valójában nem is akkora újdonság, hasonló textilből készülnek a mosószer nélkül tisztító ablakmosó kendők is.

A kutatók az anyagokat egy speciális, rendkívül vékony réteggel vonják be. A textilen szabad szemmel nem látható, porszemnyi részecskékből álló réteget képeznek titánium-dioxidból. Ez a vegyület pedig képes megsemmisíteni a szennyeződést.

A folyamathoz azonban katalizátorra van szükség, ezt a szerepet tölti be a nap, vagy bármilyen azt pótló mesterséges fény.

A fejlesztők vörösbor segítségével mutatták be találmányukat. A borfolt húszórányi mesterséges "napoztatás" után eltűnt a textilről.

Címlapról ajánljuk
Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

A kampány intenzív lesz, a választási részvételi hajlandóság pedig kulcsfontosságú – mondták az InfoRádió Aréna című műsorának vendégei. Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója és Závecz Tibor, a ZRI Závecz Research vezetője ismertette a legfrissebb pártszimpátia-kutatásokat, arról is szó volt, milyen témák befolyásolhatják leginkább az április 12-i országgyűlési választás eredményét. Értékelték a pártok online és offline jelenlétét is.

Újranyitott a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér 13.00 órakor újranyitott, mindkét futópálya üzemel - közölte a Budapest Airport kedd délután a Facebook-oldalán.
inforadio
ARÉNA
2026.01.13. kedd, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Korrigál a forint

Korrigál a forint

A forint a reggeli inflációs adatok megjelenését követően erősödni kezdett, annak ellenére, hogy a decemberi éves infláció 3,3 százalékon alakult, pontosan összhangban az elemzői várakozásokkal. A piaci reakció hátterében leginkább a szolgáltatások inflációjának alakulása állhatott: a 6,8 százalékos érték kisebb meglepetést okozott a befektetők számára. Ez a részmutató azért kapott kiemelt figyelmet, mert Varga Mihály jegybankelnök egy nappal korábbi beszédében kifejezetten ezt nevezte meg a jövőbeni kamatcsökkentések egyik kulcstényezőjeként. Időközben megérkeztek az amerikai inflációs adatok is: a maginfláció a várakozásokkal ellentétben nem gyorsult, miközben az éves infláció 2,7 százalékon maradt, ami azonban érdemben nem mozgatta meg a dollár árfolyamát.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×