Infostart.hu
eur:
354.66
usd:
310.42
bux:
142432.71
2026. július 7. kedd Apollónia

Kemény Dénes: „A magyar játékosok közel legjobb teljesítményüket nyújtották”

Sikerült elérni, hogy a játékosok közel legjobb teljesítményüket nyújtsák - értékelte a magyar válogatott szereplését az Európa-bajnokságon a magyar vízilabda-válogatott korábbi kapitánya.

Nagyon pozitívak voltak a csoportmeccsek. A portugál csapat egy nagyon erős válogatott, és ellenük egy nagyon szép mérkőzésen egy nagyon jó meccset játszottunk. A ki-ki meccseknél azonban más a helyzet, óriási a tét.

A 4-0 az nem reális, de a belga csapat az egyértelműen jobb volt.

A reggeli adásban többen is úgy fogalmaztak, hogy egyértelmű az, hogy lett egy csapatunk, egy magyar válogatottunk, Ön hogyan látja?

Szerintem ehhez nem kellett az Eb-ig várni, volt már egy csapatunk, mert az a csapat amelyik kijut az Európa-bajnokságra, az egy csapat.

Az esélyesebb norvégokat oda-vissza megvertük, és ez a csapat végig ott volt a csoport első két helyén. Tulajdonképpen balszerencsés és tőlük független körülmények miatt kellett egyáltalán pótselejtezőt játszani.

Most már azt kell mondanom, hogy az esélyek is átalakultak. Azért volt esélyesebb a norvég csapat, mert az elmúlt harminc évben minket Eb-n vagy vb-n senki nem látott. Most már ez nem így van. Azt gondolom, hogy az Eb aláhúzta az elmúlt másfél év tendenciáját, ami Dárdaival kezdődött és Storckkal folytatódott.

Nyilván most az értékelések, elemzések időszaka következik. Ön hogyan látja, hogy ránk, magyarokra nézve melyek a rövid és hosszabb távú főbb tanulságai az Európa-bajnokságnak?

A leglényegesebb tanulság, hogy sikerült elérni, hogy a csoportmeccseken a játékosok közel a legjobbjukat nyújtsák. Mégpedig mindegyik. Nyilván ez egy láncreakció is: ha három-négy fontos játékos kiemelkedőt nyújt, akkor az végighullámzik az egész csapaton. Ez pedig semmi más, mint a szakvezetésnek meg a játékosoknak az összehangolódása.

Ez egy jó házasság most: a fontos játékosok a fontos meccseken jól játszottak, tehát a saját maximális tudásukhoz közelien, ami pedig az egész csapatot ebbe az irányba vitte. Az a csapat, amelyik közel a maximálisat tudja nyújtani mondjuk egy Európa-bajnokságon – egyelőre a csoportmeccseken –, annak a csapatnak hosszabb távon mindenképpen egyre jobb esélyei lesznek.

Én azt látom, hogy arra is kell azért gondolni, hogy egy-egy meghatározó játékos vagy átlépte már a negyvenet vagy közel jár hozzá. Van néhány nagyon ügyes fiatal, akik bátrak, talán elviszik most őket nagy csapatok, ahol arra késztetik, hogy mindig legalább kilencven százalékon játsszanak.

Mindig nagyon jól kell megválasztani a szakvezetőket. Visszagondolva a magyar játékosok alkalmasak lettek volna világversenyeken szerepelni. Mivel ez harminc éven keresztül nem történt meg, sok mindenkinek van felelőssége ebben az ügyben.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Fontos lépés történt az ügynökakták nyilvánosságra hozatala felé
bevonják a történészeket

Fontos lépés történt az ügynökakták nyilvánosságra hozatala felé

Elfogadta az Országgyűlés kedden az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének feltárásáról és az Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára létrehozásáról szóló törvény módosítását, ami létrehozza a minősített iratok felülvizsgálatát segítő tanácsadó bizottságot.

Tálas Péter az ankarai NATO-csúcsról: jó alkalom arra, hogy Európa lassítsa az amerikai törekvéseket

A jövőben megfelelő mennyiségű és minőségű eszköz, fegyver hiányában jelentős akadályokba fog ütközni Európa, így az Egyesült Államok elfordulása komoly problémát okozhat, ezért a csúcstalálkozón az lehet az egyik fő cél, hogy az euórpaiak „megpróbálják lelassítani az USA kivonulását, valamint azt a szövetségi eszközcsökkentést, amit Washington elhatározott” – mondta az InfoRádióban a Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport biztonságpolitikai elemzője. Arról is beszélt, milyen más témák merülhetnek még fel a kétnapos csúcson.
Sose mért ilyen mélyen csapást Oroszországra Kijev, egy ponton dőlhet el a konfliktus – Háborús híreink kedden

Sose mért ilyen mélyen csapást Oroszországra Kijev, egy ponton dőlhet el a konfliktus – Háborús híreink kedden

A felvételek tanúsága szerint Ukrajna hatalmas távolságban csapott le, ráadásul egy olyan üzemre, ami az országon belül a legnagyobbnak számít a maga kategóriájában. Az omszki kőolaj-finomító évente mintegy 22 millió tonna nyersanyag feldolgozására képes – közölte az RBK. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szerint az Oroszország elleni háború döntő szakasza a szárazföldről és a tengerről a légtérbe tevődött át, és a levegőben zajló küzdelem fogja eldönteni a konfliktus kimenetelét. A Financial Times gazdasági napilapnak adott interjújában – amelyre néhány órával egy Kijev elleni súlyos orosz légicsapás után került sor – az államfő kifejtette, hogy országa már megakadályozta Oroszország szárazföldi győzelmét, és az orosz flottát is kiszorította a Fekete-tenger nyugati medencéjének nagy részéről. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×