Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 20. szombat Teofil
Szocsi, 2018. június 18.A belga Romelu Lukaku, miután berúgta csapata harmadik gólját a Belgium – Panama mérkőzésen, az oroszországi labdarúgó-világbajnokság G csoportjának első fordulójában a szocsi Fist Stadionban 2018. június 18-án. (MTI/AP/Matthias Schrader)
Nyitókép: Matthias Schrader

A belgák bebiztosíthatják továbbjutásukat

Az oroszországi labdarúgó-világbajnokság első mai mérkőzését Belgium és Tunézia játssza. Amennyiben a „Vörös Ördögök” nyernek, nagy lépést tesznek a továbbjutás felé – biztosítják helyüket a nyolcaddöntőben, amennyiben vasárnap Panama nem győzi le Angliát. Valljuk be, erre kevés az esély.

A belgák az első kör második legsimább győzelmével kezdtek, miután a második félidőben felőrölték a csoport közép-amerikai szereplőjének ellenállását. A gól nélküli első játékrész után Dries Mertens látványos találattal szerzett vezetést, majd Romelu Lukaku duplázott.

Roberto Martinez szövetségi kapitány nem tervez változtatást a kezdőcsapatában, vélhetően ismét a Thibaut Courtois – Jan Vertonghen, Dedryck Boyata, Toby Alderweireld – Axel Witsel, Kevin De Bruyne, Yannick Carrasco, Thomas Meunier – Dries Mertens, Eden Hazard – Romelu Lukaku összeállítású gárda kezd, amelyben a Kínába igazolt Carrasco és Witsel, valamint a skót Celticet erősítő Boyata kivételével mindenki az öt legerősebb bajnokság valamelyikében játszik. Dedryck Boyata is korábban a Manchester City játékosa volt, még onnan datálódik a barátsága a csapatkapitány Vincent Kompanyval, akinek sérülése miatt bekerült a torna előtt az alaptizenegybe.

A tunéziaiak az első meccsen jól tartották magukat az angolok ellen, egy fura büntetőből lőtt góllal egyenlíteni tudtak, majd egészen a mérkőzés utolsó perceiig úgy tűnt, pontot tudnak szerezni a „háromoroszlánosok” ellen. Harry Kane aztán újra legyőzte a védelmüket. Azon a mérkőzésen kénytelenek voltak kapust cserélni, Muez Hasszen megsérült, Faruk Ben Musztafa váltotta. A belgák ellen is ő kerül a kapuba.

A két válogatott háromszor találkozott eddig egymással, a legfontosabb randevú a 2002-es világbajnokság döntetlenje (1-1).

Legutóbb négy éve játszottak egymással, akkor a belgák 1-0-ra győztek. Jellemzően szoros mérkőzéseket vívott eddig a két csapat.

Nabil Maalul, a tunéziaiak szövetségi kapitánya szerint nincs más választásuk, mint legyőzni a belgákat. „Nincs kétség, hogy az egész arab világ Tunéziára figyel, s Tunéziában van a reménye” – mondta, amikor azt kérdezték tőle, mit szól ahhoz, hogy a többi arab válogatott, a marokkói, a szaúdi és az egyiptomi búcsúja után már csak egyedül nekik van esélyük a nyolcaddöntőbe kerülésre.

G-csoport, Belgium–Tunézia, 14 óra, Moszkva

Címlapról ajánljuk
Átszabnak több városi parkot, sokan fellélegezhetnek

Átszabnak több városi parkot, sokan fellélegezhetnek

A települési zöldfelületek tudatos tervezésével és kezelésével szeretné mérsékelni az allergia által okozott betegségterhelést egy osztrák-magyar határ menti együttműködés, amelyben a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) is részt vesz. A projekt célja, hogy a városi parkokba a jövőben olyan növények kerüljenek, amelyek nem okoznak pollenallergiát, de közben képesek alkalmazkodni a klímaváltozáshoz is.

Az amerikai intézkedés, ami átszabta a világgazdaságot

Egy kansasi gabonasiló árnyékában kezdődik a történet, ami a teljes világgazdaság térképét újrarajzolta. A Trump-korszak vámjai nem epizódnak bizonyultak, hanem tartós fordulatnak. A kérdés ma már nem az, hogy kivezetik-e, hanem az, hogy milyen világrendet eredményez. Jelen írás három forgatókönyvet vázol fel.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
Olajfúrótornyot találtak el az ukrán drónok, ma folytatódnak a béketárgyalások - Háborús híreink szombaton

Olajfúrótornyot találtak el az ukrán drónok, ma folytatódnak a béketárgyalások - Háborús híreink szombaton

Folytatódnak a háború lezárását célzó tárgyalások: Vlagyimir Putyin orosz elnök különmegbízottja, Kirill Dmitrijev szombaton Miamiban találkozik Donald Trump amerikai elnök küldöttével, Steve Witkoffal, valamint Trump vejével, Jared Kushnerrel- - írta a Reuters. Orosz ballisztikus rakéták csapást mértek Odessza Pivdennij kikötőjére, legalább hét ember meghalt, tizenöt megsebesült. Ukrajna arról számolt be, hogy a drónjaik találatot értek a Lukoil tulajdonában lévő Filanovszkij olajfúrótornyon, valamint egy katonai járőrhajón a Kaszpi-tengeren.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×