Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László
Üres kézilabda kapuba tart egy kézlabda.
Nyitókép: Getty Images/imagean

Elhunyt a győri kézilabdasikerek legendás előteremtője

Hatvanhat éves korában, hosszan tartó betegségben elhunyt Róth Kálmán, a Győri ETO és a magyar női utánpótlás kézilabda-válogatottak korábbi mestere, a Győri ETO utánpótlás-igazgatója.

Róth Kálmán 1994 és 1996, majd 2002 és 2007 között vezette a Győri ETO KC NB I-es csapatát. 2005-ben és 2006-ban magyar bajnokságot, 2005 és 2007 között három alkalommal Magyar Kupát nyert az ETO-val. Szép sikereket ért el a nemzetközi porondon is: 2005-ben az EHF-kupa döntőbe, 2006-ban a KEK-döntőbe, 2007-ben a Bajnokok Ligája elődöntőbe jutott az együttesével - emlékeztetett rá klubja, illetve a hazai szövetség oldala.

Róth Kálmán olyan klasszis játékosok nevelőedzője, mint Görbicz Anita és Pálinger Katalin, de további számos jelenlegi és egykori válogatott, valamint elsőosztályú kézilabdázó kezdte pályafutását a keze alatt. 2007 óta a Győri ETO KC utánpótlás igazgatója volt.

Több világversenyen szövetségi edzőként vezette a magyar női utánpótlás-válogatottakat, 2008-ban és 2010-ben az ötödik helyen végzett a junior világbajnokságon, 2012-ben pedig bronzérmes lett az együttessel. 2009-ben ezüstérmet nyert az U19-es válogatott a győri korosztályos Eb-n, az ifjúsági Európa-bajnokságokon hatodik (1999) és negyedik (2011) pozícióban végzett akkori alakulatával. Idén megkapta a Magyar Kézilabda Szövetség legmagasabb kitüntetését, a Török Bódog Életműdíjat.

A szakembert a Magyar Kézilabda Szövetség és a Győri ETO KC egyaránt saját halottjának tekinti.

Címlapról ajánljuk
Lefelé húzza a világot a geopolitikai bizonytalanság – de mi a helyzet Magyarországgal?

Lefelé húzza a világot a geopolitikai bizonytalanság – de mi a helyzet Magyarországgal?

2026-ban csökkenő, 2027-ben stagnáló globális növekedés várható a világgazdaságban az OECD előrejelezése szerint A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet friss prognózisáról Szigethy-Ambrus Nikolettát, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzőjét kérdezte az InfoRádió.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×