Infostart.hu
eur:
351.72
usd:
306.65
bux:
137625.54
2026. június 20. szombat Rafael
Oscar Piastri, a McLaren ausztrál versenyzője barátnője, Lily Zneimer társaságában a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság Abu-dzabi Nagydíjának harmadik szabadedzése előtt az abu-dzabi Yas Marina versenypályán 2024. december 7-én.
Nyitókép: Ali Haider

Hosszú időre elkötelezte magát Oscar Piastri

Több évre szóló szerződéshosszabbítást írt alá a Forma–1-es világbajnoki címvédő McLaren istállónál az ausztrál Oscar Piastri.

A brit csapat kedden késő este, néhány nappal a 23 éves versenyző hazai futama, a hétvégi szezonnyitó Ausztrál Nagydíj előtt számolt be a megállapodásról.

Piastrinak eredetileg a mostani szezon végéig szólt a szerződése a McLarennél, amely azt nem közölte, hogy az új kontraktus pontosan meddig érvényes, de jelezte, az ausztrál versenyző „hosszú időre” az istálló kötelékében marad.

Piastri 2023-ban mutatkozott be a Forma–1-ben a McLaren színeiben és a tavalyi Magyar Nagydíjon aratta pályafutása első futamgyőzelmét. Később Azerbajdzsánban is nyert, az egyéni pontversenyben pedig negyedikként zárt, brit csapattársával, Lando Norrisszal közösen pedig konstruktőri vb-címhez segítette a McLarent.

A Forma–1-es vb idei szezonja a hétvégén rajtol a melbourne-i Ausztrál Nagydíjjal.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Magyarország gyökeresen átalakul – aggódik a szakértő

Magyarország gyökeresen átalakul – aggódik a szakértő

Miközben Magyarország lakossága évtizedek óta csökken, a beépített terület egyre több. Az elmúlt öt évben új lakóterületek, nagy kiterjedésű ipari üzemek, napelemparkok és vízparti beruházások formálták át az ország tájait, gyakran korábbi mezőgazdasági vagy természetközeli területeken – mondta Boromisza Zsombor tájépítészmérnök, tájvédelmi szakértő, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Tájvédelmi és Tájrehabilitációs Tanszék egyetemi docense.

Megszólalt Magyar Péter sógora az „alkotmányos puccskísérlet” ügyében

Cáfolta Melléthei-Barna Márton, a Tisza parlamenti frakcióvezető-helyettese, hogy titkos paktumot, háttérmegállapodást kötött volna Sulyok Tamás köztársasági elnök alkotmánybírósági beadványa kapcsán.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Eric Clapton luxusórája is rekordáron kelt el a Phillips aukcióján

Eric Clapton luxusórája is rekordáron kelt el a Phillips aukcióján

A májusi New York-i és a június végi londoni művészeti árverések közötti lélegzetvételnyi szünetben órák, ékkövek, különleges dizájn tárgyak, egy kivételes üveg whisky és Diana Kayton személyes tárgyai okoztak izgalmakat az aukciós porondon. Történelmet írt a Phillips aukciósház: egyetlen este összesen 23 milliárd forint értékben kalapált el órákat, a felkínált portéka mind egy szálig elkelt, nyolc szerkezet esetében egyéni világrekordot jegyeztek fel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×