Infostart.hu
eur:
377.81
usd:
319.36
bux:
130030.34
2026. február 9. hétfő Abigél, Alex
A svéd Jim Gottfridsson a férfi kézilabda olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság elődöntőjében játszott Franciaország - Svédország mérkőzésen a kölni Lanxess Arénában 2024. január 26-án.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Világklasszis irányítót igazolt a Szeged

Jim Gottfridsson személyében világklasszis svéd irányítót igazol jövő nyáron az OTP Bank-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata.

A klub szombati bejelentése szerint a 31 éves játékos szerződése 2025. július 1-től három idényre szól.

Gottfridsson a szülővárosában, Ystadban kezdett kézilabdázni, majd 2013-ban a német Flensburg-Handewitt csapatába igazolt. Eddig 212 Bundesliga-mérkőzésen lépett pályára, 581 gólt szerzett. Kétszeres német bajnok, egyszeres Német Kupa-győztes, emellett nyert Bajnokok Ligáját és Európa-ligát is. A 2020/21-es idényben a Bundesliga legjobb játékosának választották.

A svéd válogatottban eddig 153-szor szerepelt és 488 gólt dobott. Európa-bajnoki arany-, ezüst- és bronzérmesnek, illetve világbajnoki ezüstérmesnek mondhatja magát. Kétszer is megválasztották a kontinensbajnokság legjobb játékosának.

Címlapról ajánljuk
Megjelent egy veszélyes ázsiai gombafaj, ami nem kegyelmez a fáknak

Megjelent egy veszélyes ázsiai gombafaj, ami nem kegyelmez a fáknak

A kőrisfákat támadó gombabetegség Magyarországon a 2010-es években jelent meg, 2020 után pedig már a budapesti erdészetekben is olyan mértékben elterjedt, hogy szükségessé vált a beavatkozás – mondta az InfoRádióban a Pilisi Parkerdő Zrt. budapesti erdészetének vezetője. Rittling István figyelmeztetett: ha az érintett fa gyökérzete korhadni kezd, nem marad semmi remény arra, hogy épségben megmarad.
inforadio
ARÉNA
2026.02.09. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×