Infostart.hu
eur:
364.52
usd:
316.16
bux:
146688.57
2026. augusztus 2. vasárnap Lehel
Nyitókép: Unsplash.com

Megvan a dánok új kapitánya – két meccsre

Lars Knudsen, a német élvonalbeli Augsburg másodedzője lett ideiglenesen a dán labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya.

A 47 éves tréner két mérkőzésre ugrik be Morten Wieghorst szakvezető helyére, aki enyhe stressz-tünetek miatt nem ül le a kispadra a jövő héten esedékes Nemzetek Ligája-meccseken. Knudsen segítője az átmeneti időszakban a korábbi Liverpool-játékos, Daniel Agger lesz.

A dánok szeptember 5-én Svájccal, három nappal később pedig Szerbiával vívnak NL-találkozót. A nemzeti csapatot legutóbb Kasper Hjulmand irányította, aki a németekkel szemben elvesztett Európa-bajnoki nyolcaddöntő után távozott posztjáról. Korábbi másodedzője, a júliusban kinevezett Wieghorst is csak ideiglenes megoldást jelent, mivel ő az év végéig vállalta el a megbízatást, amíg a dán szövetség hosszú távú megoldást talál.

Címlapról ajánljuk

A Fidesz elfogadta Forsthoffer Ágnes meghívóját

A Fidesz ott lesz a köztársasági elnöki jogköröket ideiglenesen gyakorló házelnök, Forsthoffer Ágnes által összehívott hétfői egyeztetésen - tudatta Bóka János, az ellenzéki párt parlementi frakcióvezetője a Facebook-oldalán vasárnap.
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Energiakrízis: hamarosan teljesen leállhat a Paksi Atomerőmű

Energiakrízis: hamarosan teljesen leállhat a Paksi Atomerőmű

Vasárnap tovább fokozódik a hőség Magyarországon, a csúcshőmérséklet több helyen megközelítheti a 40 fokot. Paksnál reggel mínusz 133 centiméterre süllyedt a Duna, éjszaka pedig leállították a 4. blokk még működő turbinagenerátorát, így az atomerőműben már csak a 2. blokk termel, az is 50 százalékos teljesítménnyel. Az ország ezzel a teljes paksi leállás küszöbére került, miközben a következő napokban tovább nőhet az áramigény és fokozódhat a vízhiány. Cikkünk folyamatosan frissül a hőségkrízis és az energiaellátási helyzet legfontosabb fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×