Infostart.hu
eur:
361.59
usd:
307.37
bux:
138818.03
2026. április 19. vasárnap Emma
Charles Leclerc, a Ferrari monacói versenyzője a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság Brazil Nagydíjának szabadedzésén a Sao Pauló-i Interlagos pályán 2023. november 3-án. A futamot november 5-én rendezik.
Nyitókép: MTI/AP/Andre Penner

Leclerc rajtolhat az élről Monacóban

A 26 éves monacói pilótának ez az idei első és pályafutása 24. pole pozíciója, hazai viadalán immár harmadszor rajtolhat az élről. A Ferrarinak ez a 250. pole pozíciója az F1-ben.

Charles Leclerc, a Ferrari versenyzője nyerte a 70. Forma-1-es Monacói Nagydíj szombati időmérő edzését, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat majd az élről.

Leclerc mögött Oscar Piastri, a McLaren ausztrál versenyzője végzett másodikként az időmérőn, a harmadik rajtkocka pedig a másik Ferrarit vezető spanyol Carlos Sainzé lett. A negyedik pozícióból Lando Norris, a McLaren brit pilótája vághat majd neki a futamnak, amelyen várhatóan nagy küzdelem lesz a Ferrari és a McLaren versenyzői között.

A címvédő és háromszoros világbajnok, az összetettben most is élen álló Max Verstappen (Red Bull) hatodikként zárt. A holland versenyző idén eddig az összes időmérő edzésen a leggyorsabbnak bizonyult. A másik Red Bullt vezető mexikói Sergio Pérez meglepetésre már az első szakaszban búcsúzott, így csak a 18. helyről kezdheti majd a versenyt.

A 78 körös Monacói Nagydíj vasárnap 15 órakor kezdődik.

Címlapról ajánljuk
Orbán Zoltán: egyszerű módszerekkel segíthető a fecskeállomány visszaerősödése

Orbán Zoltán: egyszerű módszerekkel segíthető a fecskeállomány visszaerősödése

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület tájékoztatása szerint hazatérő fecskéinknek az idei aszályos tavaszon ismét nehéz vagy éppen lehetetlen sarat találniuk, amivel tatarozhatnák vagy megépíthetnék fészkeiket. Körülbelül kétmillió fecske hiányzik az országból minden augusztusban, ennek két globális és két hazai oka van.
inforadio
ARÉNA
2026.04.20. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
Támadásba lendült Oroszország, a Kreml nem valami biztatóan nyilatkozott a békéről – Orosz-ukrán háborús híreink vasárnap

Támadásba lendült Oroszország, a Kreml nem valami biztatóan nyilatkozott a békéről – Orosz-ukrán háborús híreink vasárnap

Mára virradóra az orosz erők közel 20 alkalommal támadták Dnyipro három járását drónok és tüzérség bevetésével, ezt Olekszandr Hanzsa, a megye katonai közigazgatási vezetője közölte. Egy ember megsebesült. Hanzsa szerint Nyikopol járásban a támadások célpontjai Nyikopol, Cservonohrihorivka, Mirove és Pokrovszk települések voltak. Az észak-ukrajnai Csernyihiv városát is hatalmas dróntámadás érte az Ukrinform tudósítása szerint, itt robbanásokat hallottak, és drónbecsapódásról is érkeztek jelentések. A lezuhant drón két lakóházban és egy oktatási intézményben okozott károkat. Szergej Lavrov orosz külügyminiszter tegnap kijelentette, Moszkva "pozitívan értékeli az isztambuli tárgyalások újraindításának lehetőségét", azonban a "tárgyalások újraindításának kérdése nem az elsődleges prioritásunk". Cikkünk folyamatosan frissül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×