eur:
408.18
usd:
387.72
bux:
77771.12
2024. november 17. vasárnap Gergő, Hortenzia
Kulcsár Katalin játékvezető a női labdarúgó Bajnokok Ligájának elődöntőjében játszott  Wolfsburg-Barcelona mérkőzésen a spanyolországi San Sebastiánban 2020. augusztus 26-án.
Nyitókép: MTI/EPA/AFP pool/Gabriel Bouys

Párizs 2024 - Kulcsár Katalin számára mérföldkő az olimpiai megbízatás

A játékvezető Kulcsár Katalin pályafutásában mérföldkövet jelent, hogy videobíró-asszisztensként közreműködhet a párizsi olimpia labdarúgótornáján.

"A személyes siker mellett ez a Magyar Labdarúgó Szövetség VAR-projektjének is a sikere, hiszen ez az első nagy torna, amelyen magyar videobíró képviseli a játékvezető-társadalmat és az MLSZ-t" - nyilatkozta az M4 Sporton Kulcsár.

Hozzátette, nagy elismerés és mérföldkő számára a megbízatás, másrészt az olimpiára kijutni gyermekkori álom volt számára.

"Nagyon jó érzés, hogy nemcsak szurkolóként, a saját örömömre leszek ott, hanem hivatalosan, hiszen meghívást kaptam" - magyarázta.

Mint kifejtette, nagy világeseményen videobíróként még nem szerepelt, és teljesen más kihívásnak tartja, mint a játékvezetést, de nagyon szereti, érdekesnek találja, extra motivációt jelent számára a lehetőség, ami felfrissítette a játékvezetéshez való hozzáállását.

Kulcsár elárulta, hogy nem lesznek ott a stadionokban, hanem a videobíró-központban dolgoznak majd, és két-három nappal a mérkőzések előtt kapják meg a küldésüket.

A 39 éves magyar bíró vezetett már Bajnokok Ligája-döntőt, tevékenykedett világ- és Európa-bajnokságon, 2017-ben pedig a világ legjobb női labdarúgó-játékvezetőjének választották.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×