Infostart.hu
eur:
355.79
usd:
308.35
bux:
133839.73
2026. június 8. hétfő Medárd
Nyitókép: Forrás: MKOSZ

Kikapott, de csoportelső a női 3x3-as válogatott

A magyar női 3x3-as kosárlabda-válogatott kikapott Egyiptomtól a hongkongi olimpiai selejtezőtorna A csoportjának harmadik fordulójában, ezzel együtt továbbjutott az elődöntőbe.

Böröndy Vivien, Mompremier Beatrice, Papp Diána, Szabó Fanni összeállítású csapat pénteken a házigazda hongkongiakat és a lengyeleket is magabiztosan verte, és szombaton az A csoport megnyeréséért szállt harcba az 1/1-es mérleggel álló afrikaiak ellen. A találkozó bő félórás csúszással kezdődött a színpompás sárkányjelmezeket felvonultató nyitóünnepség miatt, de ez nem zavarta meg Földi Attila kapitány együttesét, amely a honosított Mompremier három pontjával kezdett, majd Böröndy duplát dobott. Az ellenfél nem szakadt le, sőt, 10-5-re fordított, részben a gyenge magyar lepattanózás miatt. A tízperces játékidő derekán 11-6 volt az állás, majd Egyiptom hét pontra meglépett, ekkor Papp duplája állította vissza az ötpontos távolságot. Ezt a hátralévő időben hasztalanul próbálta faragni a magyar csapat, amely 20-17-re kikapott, és elszenvedte első vereségét a hongkongi viadalon.

A válogatott a FIBA pontszámítása alapján, az MTI helyszínről származó információi szerint ennek ellenére csoportelsőként jutott tovább az elődöntőbe, azaz már csak két siker választja el a párizsi kvótától. A magyarok vasárnap 9.30 órakor Azerbajdzsánnal küzdenek meg a négy között.

A vasárnapig tartó nyolccsapatos tornán a két kvartett első két helyezettje jut tovább az elődöntőbe, ahol keresztbejátszanak az együttesek, végül a tornagyőztes szerez ötkarikás kvótát.

A három állomásból álló selejtezősorozat második helyszíne a Japánban található Ucunomija lesz május 3-5-én - magyar érdekeltség nélkül -, a harmadik pedig Debrecen május 16-tól 19-ig. Ha Földi Attila együttese nem jár sikerrel Hongkongban, akkor a harmadik tornán is részt vehet, ahol már a magyar férfiak is szerepelni fognak. A debreceni viadalról az első 3-3 együttes mehet majd az olimpiára.

Címlapról ajánljuk
Döntések az Országgyűlésben: megszavazták a képviselők a fizetésük csökkentését

Döntések az Országgyűlésben: megszavazták a képviselők a fizetésük csökkentését

Tisztségviselőket és tagokat választottak négy vizsgálóbizottság élére hétfőn az Országgyűlésben. A parlament egyhangúlag, az ellenzék szavazataival is döntött az országgyűlési képviselői tiszteletdíjak, juttatások, támogatás, valamint az országgyűlési képviselőcsoportoknak járó költségvetési források jelentős csökkentéséről. Magyar Péter többször is utalt rá napirend előtti felszólalásában, hogy az előző ciklusban képviselőnként 7 milliós keretből gazdálkodtak. Most a tényleges képviselői jövedelmek 10-35 százalék között csökkennek, az Országgyűlés működése a következő négy évben 50 milliárd forinttal kevesebbe kerül majd.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×