Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia
Nebojsa Vignjevic, az Újpest vezetőedzője a labdarúgó OTP Bank Liga 25. fordulójában játszott Újpest FC - ZTE FC mérkőzésen a Szusza Ferenc stadionban 2023. április 1-jén. Újpest FC-ZTE FC 3-2.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Újabb vereség - A szakadék szélén "találkozik" új tulajdonosával az Újpest

A Debrecen emberelőnyben két gólt szerzett, végül 2-1-re nyert az Újpest vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 19. fordulójának keddi nyitómérkőzésén.

Remekül kezdődött hazai szempontból a mérkőzés, mivel még egy perc sem telt el, amikor ziccerbe került a házigazda, ám Megyeri védett. A jó kezdés után a hasonló folytatás elmaradt. A csapatok közepes tempóban, rengeteg hibával futballoztak, így az első félidő eseménytelenül telt.

A fordulást követő negyedórában semmi nem változott a korábbiakhoz képest, egyik csapat sem tudott fölénybe kerülni, a támadások lassúak és körülményesek voltak, így a kapuk nem forogtak veszélyben. Az 59. percben aztán Jevtoski a felezővonalnál durván letalpalta Ojedirant, amiért előbb sárga lapot kapott, majd videózás után Pintér játékvezető kiállította.

Az emberelőnybe került DVSC aktívabbá vált és fölénybe került, ami a 78. percben érett gólelőnnyé. A hajrában a debreceniek megduplázták előnyüket, így az utolsó pillanatban büntetőből szépítő Újpestnek már nem volt esélye a pontszerzésre.

A lila-fehéreknek ez volt sorozatban a kilencedik nyeretlen mérkőzésük, ilyen hosszú negatív sorozatra 1986-ban volt legutóbb példa az együttes történetében.

Az újpesti klubnak mégis, a vereség ellenére emlékezetes marad a keddi nap, mivel délután Roderick Duchatelet tulajdonos megállapodott a csapat többségi tulajdonának eladásáról a MOL Vagyonkezelő Zrt.-vel.

A Debrecen ezt megelőzően 2013 novemberében tudott Újpesten nyerni.

Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Az elmúlt napokban a geopolitikai események voltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Az ázsiai tőzsdék emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb volt a hangulat, a magyar tőzsde viszont fittyet hányt erre és új csúcsot döntött. Amerikában pedig a stagnálás volt jellemző a tőzsdéken.  Eközben Donald Trump meglepő módon visszakozott, hogy az eddigi legesélyesebb aspiránsnak gondolt Kevin Hassettet jelölje a Federal Reserve élére.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×