eur:
407.46
usd:
386.8
bux:
77771.12
2024. november 18. hétfő Jenő
Keszthelyi Rita (b) a női vízilabda világliga szuperdöntő negyeddöntőjében játszott Spanyolország-Magyarország mérkőzésen Athénban 2021. június 17-én.
Nyitókép: MTI/EPA/ANA-MPA/Panagiotis Moschandreou

Megkezdi utolsó harcát az olimpiai kvótáért a női vízilabda-válogatott

Az Új-Zéland elleni csoportmeccsel vasárnap megkezdi Dohában világbajnoki szereplését a magyar női vízilabda-válogatott, amely az olimpiai kvóta megszerzéséért indul harcba.

A női együttes múlt nyáron a Fukuokában rendezett világbajnokságon a hatodik helyen zárt, ezt követően menesztették posztjáról a csapattal Európa-bajnok, olimpiai bronzérmes és világbajnoki második Bíró Attila szövetségi kapitányt, akinek a helyére rendhagyó módon társkapitányok érkeztek Mihók Attila és Cseh Sándor személyében.

A két szakembernek mindössze néhány hónapja volt, hogy felkészítése az együttest a januári, eindhoveni Európa-bajnokságra, melyen végül csak ötödik lett gárda, és így most a világbajnokság az utolsó esélye arra, hogy kijusson Párizsba.

Az együttesnek nem lesz könnyű dolga, hiszen a papírforma szerint a negyeddöntőben az olimpiai bajnok amerikai vagy a címvédő és hazai környezetben Európa-bajnok holland csapattal találkozhat, de az erőviszonyok alapján jó esély van rá, hogy a vb-n kiosztásra kerülő kettőből legalább az egyik kvóta az 5-8. helyért sorra kerülő rájátszásban talál majd gazdára. A párizsi indulásért a magyaroknak várhatóan Olaszországot vagy Kanadát kell megelőzniük. A női válogatott a csoportküzdelmek során még Szingapúrral és Ausztráliával csap össze.

A világbajnokságok történetében 1986 óta rendeznek női tornákat is, a 16 viadal közül ötször nyertek érmet a magyarok, 1994-ben és 2005-ben diadalmaskodtak, 2001-ben és 2022-ben másodikok lettek, míg 2013-ban bronzérmesként zártak. Az első hét vb-n ugyan háromszor is dobogón állt a gárda, a legutóbbi kilenc alkalomból viszont ezt csak kétszer sikerült.

A csapat tizenhárom tagja ugyanaz, mint legutóbb, Fukuokában, most Kuna Szonja élete első világbajnokságán szerepel, míg Horváth Brigitta 2019 után játszhat ismét vb-n.

A csapatkapitány Keszthelyi Rita sporttörténelmet ír majd, ugyanis ő lesz a sportág első női játékosa, aki kilenc világbajnokságon ugrik medencébe.

A magyar és az új-zélandi válogatott története során eddig háromszor találkozott egymással világbajnokságon, 2019-ben 17-6-ra, 2007-ben 17-7-re, tavaly pedig 23-5-re nyertek a magyarok

A találkozó - melyet az M4 Sport élőben közvetít - közép-európai idő szerint vasárnap 13 órakor kezdődik vasárnap.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×