Infostart.hu
eur:
360.84
usd:
310.39
bux:
132533.26
2026. május 19. kedd Ivó, Milán
Jude Bellingham, a Real Madrid angol középpályása az Aranylabda átadási ünnepségére érkezik a párizsi Chatelet Színházba 2023. október 30-án. Az év legjobb labdarúgójának díját a France Football francia szaklap hagyományos évenkénti választásának alapján ítélik oda.
Nyitókép: MTI/EPA/Mohamed Badra

A Real Madrid csillaga tekintélyes díjat kapott – magyar válogatott is a listán

Jude Bellingham, a Real Madrid angol sztárja kapta a Tuttosport immár hagyományosnak mondható Golden Boy-díját, amellyel minden évben a legjobb utánpótláskorú futballistát jutalmazzák.

A hétfő esti torinói ünnepség első számú ünnepeltje 2021-ben és 2022-ben is az élmezőnyben végzett – akkor jellemzően nála idősebb játékosok mögött –, most pedig nyert, mégpedig nagy fölénnyel a Bayern München német válogatott játékosa, Jamal Musiala előtt.

Bellingham 485, Musiala 285 pontot kapott. Mögöttük már szorosabb volt az első tíz sorrendje:

3. Lamine Yamal (Barcelona) 92,
4. Xavi Simons (PSG, RB Leipzig) 86,
5. Warren Zaire-Emery (PSG) 56,
6. Rasmus Höjlund (Atalanta, Manchester United) 50,
7. Alejandro Balde (Barcelona) 44,
8. Antonio Silva (SL Benfica) 41,
9. Mathys Tel (Bayern München) 33,
10. Florian Wirtz (Bayer Leverkusen) 31.

A szavazáson csak a legerősebb öt bajnokságban játszókat vették figyelembe. Így

a két ponttal 19. helyezett Kerkez Milos azért kerülhetett be a legjobb húsz közé, mert a nyáron az AZ Alkmaarból a Bournemouth-ba igazolt.

Bellingham a tavaszt a Borussia Dortmundban töltötte még, majd a nyáron 103 millió euróért a Real Madridhoz igazolt. Az első 13 La Liga-mérkőzésen 11 gólt szerzett, továbbá négy találkozón négyet a Bajnokok Ligájában, így összesen 15 gólt szerzett 17 meccsen.

Elismerést kapott a gálán Erling Haaland is, akit Golden Man-díjjal tüntettek ki, mint a 2023-as naptári év legjobb felnőttkorú játékosa. Ez utóbbi kategóriában olyan tekintélyes zsűritagok döntöttek, mint Edwin van der Sar, Pavel Nedved, Rui Costa, Alessandro Costacurta és Andrij Sevcsenko.

Címlapról ajánljuk
A Sándor-palota átadja a kegyelmi ügy iratait a kormánynak

A Sándor-palota átadja a kegyelmi ügy iratait a kormánynak

Hivatalos megkeresés esetén átadja a K. Endre kegyelmi ügyében született iratokat a kormánynak a köztársasági elnök hivatala. A Sándor-palota erről kedden közleményben tájékoztatott.

Reagált a számvevőszék Magyar Péter szavaira a Lázár-minisztériumban talált Fidesz-anyagokról

A szócsatának különös pikantériát ad, hogy az Állami Számvevőszék (ÁSZ) vezetője jelenleg Windisch László, aki együtt él Varga Judittal, Magyar Péter miniszterelnök volt feleségével. Az ÁSZ-közlemény szerint „tévedés, és a hatályos jogszabályokkal ellentétes az ÁSZ-tól a kampány ideje alatti vizsgálati lépéseket számonkérni”, és nem volt információjuk a Tisza május 17-i sajtótájékoztatójáig az épület pincéjében talált dokumentumokról.
Megütötték a forintot, kopogtatnak a külső fenyegetések

Megütötték a forintot, kopogtatnak a külső fenyegetések

A devizapiacokon kedden a geopolitikai feszültségek és az olajárak mozgása határozta meg a hangulatot: a dollár stabilizálódott, miután Trump felfüggesztette az Irán elleni tervezett támadást, a Brent olaj ára így 110 dollár közelébe esett. A piac egyre komolyabban áraz Fed-kamatemelést decemberre. A forint enyhén erősödött reggel, miközben a piacon Magyar Péter új kormányának gazdaságpolitikai bejelentései is befolyásolhatják az árfolyam alakulását. Egyelőre azonban erősebbek a geopolitikai félelmek, délelőtt már az euró és a forint is elindult a lejtőn.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×