389.16
362.56
0
2024. május 3. péntek Irma, Tímea
Marco Rossi, a magyar válogatott szövetségi kapitánya a labdarúgó Európa-bajnoki selejtező G csoportjában játszott Szerbia - Magyarország mérkőzésen a belgrádi Rajko Mitic Stadionban 2023. szeptember 7-én.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Izzadságszagú döntetlen Litvániában, nincs még Eb-részvétel

A magyar válogatott egy litvániai győzelemmel biztosíthatta volna a helyét a 2024-es labdarúgó Eb-n, de az első félidőben 2 gólos hátrányba került, ezt csak ledolgozni tudta.

A két összeállítás. Litvánia: Zubas – Lasickas, Girdvainis, Lekiatas, Sirvys – Utkus, Vorobjovas – Slivka, Gineitis, Cernych – Paulauskas.

Magyarország: Dibusz – Fiola, Lang, Szalai A. – Nego, Nagy Á., Gazdag, Kerkez – Sallai, Szoboszlai – Varga B.

A mérkőzést az albán Juxhin Xhaja vezeti.

Ugyancsak 20.45-kor kezdődik Belgrádban a Szerbia–Montenegró mérkőzés. A csoport állása: 1. Magyarország 13 pont (5 mérkőzésből), 2. Szerbia 10 (6), 3. Montenegró 8 (5), 4. Litvánia 5 (6), 5. Bulgária 2 (6).

A 8. percben Nego elől tisztázott Girdvainis, ez volt az első helyzet. Az ellenakciónál Gineitis jó helyzetből a kapu fölé lőtt.

Eltelt negyedóra a találkozóból. Kényelmes, vagy mondjuk úgy, türelmes a magyar csapat, többet van a litvánoknál a labda.

A 20. percben megszerezte a litván válogatott a vezetést. Cernych bevitte a labdát a tétovázó védők közé, majd 16 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 1-0.

Lasickas távoli lövését szépen, vetődve védte Dibusz.

Az első jó magyar kísérlet Szoboszlai 30 méteres szabadrúgása volt, a kapus védett.

Két perccel később Sallai éles lövése a kapu mellé szállt.

A 36. percben Syrvis növelte a litvánok előnyét, szöglet után, fejesből, 2-0

A félidő hajrájában kicsivel többet birtokolta a labdát a magyar csapat, de nem volt elképzelése arról, hogyan törje fel a betömörülő litván védelmet.

Kerkez és Gazdag nem jött ki a második félidőre Nagy Zsolt és Callum Styles állt be.

Litván góllal kezdődött a második félidő, szerencsére az akció közben lesállás történt, a VAR segített.

Varga Barnabás fejesét jó reflexszel védte a kapus.

Aztán Négo csúsztatását is ugyanúgy védte. Nem sokkal később Csoboth Kevin állt a helyére.

A 65. percben Sallai Roland egy kényszerítőzés után tizenegyest harcolt ki, Szoboszlai gólra váltotta, 2-1.

Dibusz védett egy éles lövést.

Sallai helyzetbe került, de élesen a kapu mellé lőtt.

Magyar túzijáték után Styles lövése elment a bal sarok mellett.

A 82. percben Varga Barnabás befejelte Szoboszlai szögletét, 2-2

Rossi még kettőt cserélt, Bolla és Ádám állt be Varga és Sallai helyett.

Vége, 2.2

A csoport állása: 1. Magyarország 14 pont (6 mérkőzésből), 2. Szerbia 13 (7), 3. Montenegró 8 (6), 4. Litvánia 6 (7), 5. Bulgária 2 (6).

Rendkívüli belpolitikai vihar lett egy atomerőműves cikkből Németországban

A havonta megjelenő, elemzésekre, illetve háttérjelentésekre összpontosító népszerű Cicero című magazin azt állította, hogy az atomerőművek egy évvel ezelőtti végleges leállításáról született döntés meghozatala előtt kulcsfontosságú szakértői információkat hallgattak el az atomenergia alkalmazásának legfőbb ellenzője, a zöldpárti gazdasági miniszter előtt.
2024.05.03. péntek, 18:00
Bakondi György
a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója, a Stratégiai Tanácsadó Testület tagja
Titkos paktumot köthet az EU két legerősebb állama, komoly a tét

Olaf Scholz német kancellár és Emmanuel Macron francia elnök csütörtökön Párizsban egy titkos vacsorán tárgyalt az EU Kína-politikájáról. A találkozóra néhány nappal Hszi Csin-ping kínai elnök európai látogatása előtt kerül sor, és a két vezető megvitatta a Pekinghez kapcsolódó stratégiai, valamint az EU védelmi és finanszírozási kérdéseit. Mellette viszont kibontakozik egy újabb konfliktus Ursula von der Leyen bizottsági elnök jövőjéről is.