Szabó Szebasztián a férfi 100 méteres gyorsúszás előfutama előtt a vizes világbajnokságon a Duna Arénában 2022. június 21-én.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Szabó Szebasztián 3 századdal maradt le a dobogóról

Negyedik helyen végzett a magyar úszó 50 méter gyorson

Szabó Szebasztián 21.60 másodperces idővel a negyedik lett az 50 méteres gyors döntőjében a budapesti vb-n. A harmadik helyezett a francia Maxime Grousset mindössze 3 századdal előzte meg.

A számot a brit Benjamin Proud nyerte 21.32-vel.

"Most az volt a cél, hogy a lehető legszebben ússzak, nem úgy, mint az ötven méter pillangón, ahol talán túlságosan is érmet akartam nyerni. Most már közel van az országos csúcs is (21.42), szóval ha az meglesz egyszer, akkor már jó helyen leszek. Nagyon boldog vagyok a negyedik hellyel, főként azért, mert világversenyen először úsztam ezt a számot, ugyanakkor tisztában vagyok vele, hogy mit lehet még jobban csinálni" - nyilatkozta a vegyes zónában Szabó, aki jelezte azt is, hogy a párizsi olimpián már ez lesz a fő száma.

Szabó a magyar úszósport történetében mindössze a második, aki ebben a számban világbajnoki döntőben szerepelt, 2011-ben Sanghajban Takács Krisztián a hatodik helyen végzett.

Női 200 hát

Molnár Dóra a hetedik, Burián Katalin a nyolcadik helyen végzett 200 méter háton.

A magyar csapat legfiatalabb tagja, a 16. születésnapját jövő szerdán ünneplő Molnár - aki két napja a 4x200 méteres gyorsváltó tagjaként ötödik lett - nem tudott javítani az elődöntőben úszott idején (2:09.34), 2:10.08 perces teljesítménnyel hetedik lett. A fiatal versenyző elmondta, fantasztikusan érezte magát első világbajnokságán, rendkívül elégedett, ugyanakkor kicsit még furcsa számára, hogy egyre többen felismerik az utcán.

Burián - aki ebben a számban kétszeres Európa-bajnoki bronzérmes - pontosan három tizedet rontott elődöntős idején, és 2:10.37 perccel zárt. A vegyes zónában megjegyezte: az edzések jól mennek neki, de a versenyen továbbra is mentális problémái vannak.

Annyi Szoboszlai Dominik álmainak

Az Everton hazai pályán 2-0-ra verte városi riválisát, a Szoboszlai Dominikkel felálló Liverpool FC-t az angol labdarúgó-bajnokság 29. fordulójából szerdára halasztott mérkőzésen.
2024.04.25. csütörtök, 18:00