Infostart.hu
eur:
361.5
usd:
310.96
bux:
131696.18
2026. május 17. vasárnap Paszkál
Az aranyérmes Milák Kristóf a férfi 200 méteres pillangóúszás eredményhirdetése után a vizes világbajnokságon a Duna Arénában 2022. június 21-én. Milák Kristóf 1:50.34-es világcsúccsal győzött.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Milák Kristóf: szakmai szemmel nem volt egy okos úszás

A 200 méteres pillangóúszás immár kétszeres világbajnoka arról is beszélt, hogy mi kell a még jobb, az 1 perc 50 másodperc alatti időhöz.

Percekig tapsolta állva a Duna Aréna közönsége Milák Kristófot, aki 1.50,34 perces idővel, új világcsúccsal lett világbajnok 200 méter pillangón. Ez az első magyar aranyérem a vizes-világbajnokságon.

A 22 éves versenyző saját, 2019-es rekordját javította meg 39 századdal. A nemzetközi sajtótájékoztatón arról beszélt, ideje volt már az új csúcsnak - amelyről nem világcsúcsként, hanem egyéni rekordként beszélt -, sokat is gondolt rá az elmúlt három évben, de nem gondolta volna, hogy egy edzőváltás után ilyen hamar össze is jön. Milák Kristóf az olimpia után kezdett el dolgozni Virth Balázzsal, addig Selmeci Attila készítette fel - 14 éves kora óta, vagyis 8 évig.

Azt mondta, a csúcshoz nagyban hozzájárult a közönség biztatása, és

direkt megkérte Gundel Takács Gábort, a helyi műsorközlőt, hogy az utolsó hatvan méteren még jobban hajtsa a szurkolókat.

Nem fordult meg a fejében, hogy "egy ötvenes" időre képes, a középdöntő után pláne nem hitte, hogy ez sikerül. Arra a kérdésre, hogy az 1 perc 49-cel kezdődő idő mennyire lehetetlen, azt válaszolta, hogy rajta van, idő kell hozzá, de szeretné megúszni minél hamarabb. Reméli, ha sikerül neki, akkor majd

nem tíz, hanem húsz évig áll fenn az a csúcs.

A döntőben erősebben kezdett, mint bármikor korábban, de a másik három 50 métere már gyengébb volt.

„Szakmai szemmel nem volt egy jó, egy okos úszás. Ha nem hagyom, hogy elvigyen a közönség, ha továbbra is jól edzek és okosabban úszom, akkor elérhetem az egy negyvenkilencet” - nyilatkozta.

A világcsúcsért járó 50 ezer dollárról azt mondta, hogy a pénz kérdése érzékeny téma, főleg itthon, mert vannak olyan országok, ahol jóval kevesebb támogatást kapnak a sportolók. Ő ezzel együtt nem turkál más zsebében, „pénzből élünk, van, van”, de

mindig is inkább az időeredmények hajhászása fogja foglalkoztatni.

Milák Kristóf 100 pillangón is hasonlóan jó eredményben és helyezésben bízik, akár világcsúcsban. Az nem foglalkoztatja, hogy abban a számban legnagyobb riválisa, az amerikai Caeleb Dressel ott lehet-e - 2017-es és tokiói olimpiai legyőzője a 100 gyorstól kedden visszalépett, további szereplése még kérdéses.

Címlapról ajánljuk
Ásványkincs-motor – miért nem egyenértékű minden dollárnyi GDP?

Ásványkincs-motor – miért nem egyenértékű minden dollárnyi GDP?

Egyes országokban a gazdaság motorja nem a gyárakban vagy az irodákban működik, hanem mélyen a föld alatt. Olaj, gáz vagy ritkafémek termelik meg a GDP jelentős részét, gyakran anélkül, hogy széles társadalmi teljesítmény állna mögöttük. Ez alapjaiban torzítja az országok közötti összehasonlítást. De mit jelent ez egy olyan ország számára, mint Magyarország, ahol ilyen kincsek nincsenek?

Milliárdos felújítás – válaszolt a Kúria Magyar Péter szavaira és kérdésére

A miniszterelnök a budai Várban lévő kormányzati épületek szombati bejárásán beszélt arról, hogy mit terveznek a még felújítás alatt álló épületekkel és kérdéseket tett fel Varga Zs. András Kúria-elnöknek.
inforadio
ARÉNA
2026.05.18. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Van egy eszköz, amelyből kritikus szintre süllyedt Kijev készlete - Végzetes hiány alakulhat ki Ukrajnában

Van egy eszköz, amelyből kritikus szintre süllyedt Kijev készlete - Végzetes hiány alakulhat ki Ukrajnában

Korábbi cikkünkben részletesen foglalkoztunk az ukrán haderő jelenlegi harckocsi-állományával, a következő részben pedig a modern harctéri mobilizáció másik alapegységét, a gyalogsági harcjárműveket vesszük szélesebb górcső alá. Ukrajna gyalogsági harcjármű-állománya drámaian megfogyatkozott a háború negyedik évére: a konfliktus kezdetén meglévő közel 1200 és a nyugati szövetségesektől kapott nagyjából ugyanennyi jármű ellenére Kijevnek becslések szerint már csak 500-1000 IFV-je maradhatott. Az igazolt veszteségek meghaladják az 1578 darabot, a valós szám pedig akár 2050 körül is alakulhat. Az Egyesült Államok által szállított M2A2 Bradley-k váltak az ukrán erők legfontosabb gyalogsági harcjárművévé, összesen 11 ország adományozott eszközöket Ukrajnának. A pótlás egyre nehezebb, mivel a nyugati szállítások jelentősen csökkentek, a hazai gyártás pedig évi 20-50 darabra korlátozódik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×