Infostart.hu
eur:
364.18
usd:
314.59
bux:
148885.36
2026. augusztus 18. kedd Ilona
Virth Balázs
Nyitókép: MTI/Kovács Anikó

Virth Balázs: Milák Kristóf előre megy, nem hátra

A világcsúcstartó, vb-címvédő úszó edzője is értékelt.

Virth Balázs, Milák Kristóf edzője az M4 Sport-nak adott interjút a vb-címédés után.

"Abszolút megdöbbentőnek tűnhet Milák Kristóf világcsúcsa, de az utolsó edzőtábor után Milák Kristóf és Kapás Boglárka is feltámadt, nem is klasszikus alapozást végeztünk másfél hétig" - utalt a körülményekre és a felkészülési hajrát érő váratlan eseményekre az edző.

A versenynapon viszont már volt előzménye, hogy világcsúcsot úszhat majd Milák Kristóf.

"Nem viccből mondom, hogy piros volt a paradicsom, nem sárga, Milák Kristóf előre megy, nem hátra" - tette hozzá.

Tudta, hogy az utolsó 20 méter "csípni fog" a sportolónak, de bízott benne, hogy meglesz a világcsúcs.

"Nekem fontos volt, hogy edzőként hozzá tudjak tenni a teljesítményhez" - utalt arra, hogy az olimpia után szegődött mellé Milák Kristóf. "Sokat tanultam Milák Kristóf előző edzőjétől, Selmeci Attilától, akivel mindent megnyert, ráadásul állandóan jöttek a problémák a világbajnokság előtt is, covidos is volt Milák Kristóf, de nem nagyon izgult, és beleállt" - mondta még Virth Balázs.

Ismert, saját világcsúcsán majdnem 4 tizedmásodpercet javítva védte meg vb-elsőségét 200 méteres pillangóúszásban Milák Kristóf a budapesti viadalon a Duna Arénában.

Címlapról ajánljuk
Ezért nem semmisíthette meg az Alkotmánybíróság az alaptörvény-módosítást
Hack Péter elmagyarázza

Ezért nem semmisíthette meg az Alkotmánybíróság az alaptörvény-módosítást

Hack Péter véleménye szerint az alkotmánybírók többsége nem is vállalta fel annak a felelősségét, hogy egy ilyen válsághelyzet a döntésük által előálljon, de a Fidesz-KDNP-többség a parlamentben 2013-ban az alaptörvénybe egyébként is beépített egy olyan korlátot, hogy a taláros testület az alaptörvény és annak módosítása szövegét tartalmilag nem vizsgálhatja.

Durva versenyfutás Pakson: üzent a miniszter is

A munka Pakson megállás nélkül folytatódik. Az előrejelzések alapján a következő két nap kritikus lesz, ezért most minden óra számít – írja közösségi oldalán a gazdasági és energetikai miniszter.
inforadio
ARÉNA
2026.08.18. kedd, 18:00
Sós Csaba
a magyar úszóválogatott szövetségi kapitánya
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×