Infostart.hu
eur:
354.53
usd:
311.09
bux:
138882.28
2026. június 23. kedd Zoltán
Szőke István labdarúgó, az FTC örökös tagja a Polgármesteri Elismerő Oklevél átvétele után a 225 éves Ferencváros alapításának napja alkalmából tartott díszünnepségen a Nemzeti Színházban 2017. december 4-én.
Nyitókép: MTII/Soós Lajos

Elhunyt a Ferencváros legendás futballistája

Életének 76. évében váratlanul elhunyt Szőke István, a Ferencváros legendás jobbszélsője, korábbi tizenháromszoors válogatott futballista.

Szőke István 1947. február 13-án született, klubjai a Ferencvárosi Torna Club (1959–1974) és a Volán SC (1974–1976) voltak.

A kiváló rúgótechnikájú jobbszélső 1965. október 17-én, a SZEAC ellen mutatkozott be az élvonalban. Addigra már megismerte a nemét Olaszország is: Casale Monferratóban, a hagyományos ifjúsági tornán 1965-ben és 1966-ban összesen 18 kísérletből 18 tizenegyest értékesített. A Fradi-szurkolók közötti népszerűségét csak fokozta, hogy különösen az Újpesti Dózsának, Szentmihályi Antalnak rúgott sok gólt. 1965-ben, 19 évesen, egy kupamérkőzésen négyet, majd 1967-ben két meccsen kettőt, 1970 tavasza és 1972 nyara között pedig 6 meccsen ötöt.

A zöld-fehérek mezében két bajnoki címet nyert (1967, 1968), kétszer nyerte meg a Magyar Népköztársasági Kupát (1972, 1974), VVK-döntőt játszott (1968).

1974-ben feleségével kint maradt Essenben, de aztán nem lett baja a rövid ideig tartó „disszidálásból”. Ám egy orvosi műhiba miatt elfertőződött szemölcse miatt már nem tudott a régi szinten futballozni, két, a Volánban töltött nem is teljes idény után visszavonult.

A válogatottban vitathatatlanul az 1972-es tavasz jelentette a fénypontját, különösen a románok elleni Eb-negyeddöntő bukaresti és belgrádi mérkőzése. Sajnos, ugyanazon a tavaszon, a Fradi UEFA-kupa-elődöntőjében elrontott két tizenegyest is, így az Eb négyes döntőben már nem ő lőtt. Ki tudja, ha ő áll a labda mögé, talán döntőt játszhat a magyar csapat…

Címlapról ajánljuk
Megszavazta az Országgyűlés: búcsú a védett üzemanyagártól

Megszavazta az Országgyűlés: búcsú a védett üzemanyagártól

Döntött a parlamenti sürgős tárgyalások és kivételes eljárások számának átmeneti emeléséről az Országgyűlés kedden. A képviselők döntöttek a védett üzemanyagár kivezetését tartalmazó törvényjavaslatról is. Előzőleg elfogadták a vizsgálóbizottságok megerősítését és a korrupcióellenes 110 oldalas csomagot is, benne a vagyonnyilatkozatok szigorításával és a kekvák megszüntetésével.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×