A csütörtökön kezdődő, magyar–szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokság szervezői azt kérik a szurkolóktól, hogy a mérkőzésekre ne érkezzen senki nagy méretű csomaggal, táskával, viszont minden hat év feletti nézőnek kötelező a maszk viselése, sőt azt javasolják, hogy lehetőleg mindenki FFP 2-es típusú maszkot hozzon magával a fokozott védelem érdekében.
Bencsics Márk, az Eb szervezőbizottságának kommunikációs és marketingvezetője érdeklődésünkre azt is elmondta, hogy fokozott mennyiségben raktak ki kézfertőtlenítő állomásokat a csarnokokban, a büféknél pedig a másfél méteres távolságot kell tartani. Ez a szabályok lesznek érvényesek az MVM Dome mellett felállított szurkolói zónára is.
Az Európa-bajnokságon részt vevő csapatokra is szigorú szabályok vonatkoznak, noha
ezt a tornát már nem a korábbról ismert buborékrendszeren szervezik.
A delegációk minden tagjának igazolnia kell, hogy védőoltást kapott vagy átesett a betegségen, sőt az Európai Kézilabda Szövetség (EHF) igyekezett javasolni azt, hogy a harmadik, emlékeztető oltást is vegyék fel.
"Nem buborékban szervezzük ezt az Európa-bajnokságot, viszont megteszünk mindent annak érdekében, hogy a lehető legkevesebb érintkezés legyen a csapatok körül. Nagyon komoly szervezési kihívás, hogy a pálya környékét, a csapatöltözőt, a folyosókat olyan vörös zónaként kezeljük, hogy a lehető legkevesebb ember léphessen be oda, sőt, amikor a csapatok érkeznek, akkor lehetőleg senki, csak azok, akiknek ez elkerülhetetlen. Bízunk abban, hogy a csapatok negatív teszttel érkeznek, és azok is maradjanak a torna végéig" – mondta Bencsics Márk.
A pozitív tesztet adó játékosok helyzete is más lesz ez az Eb-n, helyettük új kézilabdázó nevezhető be,
akár az eredetileg kijelölt bő, 35 fős keretből is. Emellett csökkent a korábbi tíznapos karanténszabály, az EHF új rendelkezései szerint az a fertőzött játékos, aki négy nap után negatív tesztet produkál, visszatérhet a pályára.
"Az a legnehezebb, amikor a csapatok megérkeznek, az első körös teszteléseknél vannak a pozitív esetek, amikor még valakiben lappang a betegség, utána már tisztulni szokott a kép. A legfontosabb feladatunk az, hogy a csapatok egy idő után már már tényleg ne érintkezzen senkivel, de az EHF fel van készülve arra, hogy az érintett játékosokat izolálja, és amikor lehet, visszaengedje a többi játékos közé" – mondta a kommunikációs vezető, és hozzátette, minden eshetőségre igyekeztek felkészülni, hogy legyen kész megoldás valamennyi lehetséges problémára.